#KIA

YENİ KIA MODELLERİ CENEVRE OTOMOBİL FUARI’NDA DÜNYA PRÖMİYERİ YAPACAK

| 1 Mart 2016 #KIA

Optima Plug-in Hybrid, Niro ve Optima Sportswagon sahneye çıkıyor

KIA'nın düşük emisyonlu hibrit modeli Yeni KIA Niro

Yeni nesil tasarım çizgisine, donanıma ve teknolojiye sahip modelleriyle dünya otomobil pazarının en hızlı büyüyen markalarından biri olan KIA, 3-13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk şarj edilebilir elektrikli hibrit otomobili Optima Plug-in Hybrid’in yanı sıra düşük emisyonlu hibrit Niro ve D segmentinin ilk tourer üyesi Optima Sportswagon’ı tanıtacak. 

KIA Optima Plug-in Hybrid
KIA’nın tanıtacağı yeni otomobillerin en merak edileni olan Optima Plug-in Hybrid, önceki modellere kıyasla daha yüksek bir pil kapasitesine ve daha uzun tamamen elektrikli sürüş mesagesine sahip. 2.0 litrelik GDO direkt benzin enjeksiyonlu motora ihtiyaç duymadan elektrikle 54 kilometreye kadar yol alabilen otomobilin CO2 emisyon değeri hedefi 37 g/km.

Yeni KIA Niro
Geçtiğimiz ay düzenlenen Detroit Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan Yeni KIA Niro, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa piyasasına tanıtılacak. Düşük emisyonlu bu hibrit crossover, aynı zamanda KIA’nin ilk çevreci otomobil platformu. Mevcut KIA modellerinden farklı olarak geliştirilen bu yeni platform, çevreye duyarlı teknolojiler ve yeni nesil güç aktarım sistemlerini bünyesinde barındırıyor. Niro, 1,6 litrelik GDI direkt benzin enjeksiyonlu motoru ve 32kW elektrikli motoruyla 89 g/km CO2 emisyonu hedefliyor.

KIA Optima Sportswagon
KIA’nın tasarım odaklı dönüşümünü başlatan model olarak öne çıkan Optima, yepyepi Sportswagon versiyonuyla fuarda olacak. D segmentinin en yenilikçi otomobillerinden biri olan Optima sedandan daha gelişmiş teknolojilerle gelecek otomobil, yılın son çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak. Optima Sportswagon, yüksek performanslı GT modelinin yanında benzinli ve dizel motor seçeneklerine de sahip.

BENZER İÇERİKLER