#KIA

KIA, AMERİKAN KALİTE ARAŞTIRMASINDA ZİRVEDE

| 23 Haziran 2016 #KIA

KIA Soul

Danışmanlık firması J.D Power'ın bu yıl 30'uncusunu düzenlediği ve Amerika genelindeki 80 bin yeni otomobil sahibiyle yürütülen kalite araştırmasında KIA zirveye oturdu. İlk 90 günde en az sorun yaşatan otomobil markası olmayı başaran KIA'nın Soul ve Sportage modelleri de kendi kategorilerinde kalite ödülü sahibi oldu.

J.D Power'ın araştırması, yeni otomobil satın almış kullanıcılarla yürütülüyor ve bu kişilere otomobil memnuniyetleriyle ilgili sorular soruluyor. Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre markalar 100 üzerinden bir puan alıyor ve bu da listedeki yerlerini belirliyor.

J.D. Power

Dahil olan 33 markanın 21'inin bir önceki yıla kıyasla daha yüksek performans göstermeyi başardığı araştırmada, KIA 83 PP100 puanla ilk sıranın sahibi oldu. KIA'nın bu başarısı, 27 yıldır ilk kez "Premium" olarak nitelenmeyen bir otomobil markasının araştırmada birinci gelmiş olması açısından da ayrı bir önem taşıyor.

J.D. Power'ın uzun yıllardır devam eden araştırmasının sonuçlarına göre kullanıcıların yüzde 49'u otomobillerinden "güvenilirlik" bekliyor. İlk 90 gün içinde otomobillerinde bir sorun yaşamayanlar, bir sonraki otomobil satın alma sürecinde yine aynı markayı tercih etme eğilimi gösteriyor.