#KIA

YENİ KIA RIO’NUN DÜNYA PRÖMİYERİ PARİS OTOMOBİL FUARI’NDA YAPILDI

| 29 Eylül 2016 #KIA

KIA en çok ilgi gören modellerinin başında gelen Rio'nun yeni versiyonunun perdelerini Paris Otomobil Fuarı'nda kaldırdı. Yeni KIA Rio, önceki nesil versiyona göre daha modern görünümü ve gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Dünya otomotiv pazarının nabzını tutan Paris Otomobil Fuarı'nda yeni ve yenilenmiş modelleri ile yerini alan KIA, Yeni KIA Rio'nun dünya prömiyerini yaptı.

Daha çok kişiye hitap etmek üzere tasarlanan yeni Rio, yenilikçi özellikleriyle sürüş keyfini artırırken cazibesiyle de büyülüyor. Sınıfındaki en gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olması da cabası. KIA'nın küresel düzeyde en çok ilgi gören modeli olan Rio'nun dördüncü nesil versiyonu, sınıfının en genişi olarak dikkat çeken yeni kabin tasarımıyla göz dolduruyor. Öte yandan 325 litrelik daha büyük yük kapasitesi de otomobil severlere daha çok şey taşıma avantajı sunuyor.

Tasarımdaki yenilikçi bakış açısı Yeni Rio'ya kendine özgü bir görünüm katarken yeni kabin teknolojileri, güvenlik sistemleri ve bağlantı özellikleri de fark yaratan etmenlerden. Hem Android Auto hem de Apple CarPlay entegrasyonu sunan otomobil, yaya tanıma yeteneği sayesinde Otonom Acil Frenleme özelliğine sahip ilk model olarak dikkat çekiyor.

Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan yeni Rio, KIA'nın son geliştirilen üç silindirli, 1.0 litrelik T-GDI (turbo benzinli direkt enjeksiyon) motorlarıyla yüksek verimlilik ve düşük emisyon sağlıyor. Ölçüleri küçültülen yeni T-GDI motorun hafif yapısı, yeni Rio'nun ön taraftaki detaylı işlemden fayda sağlaması ve otomobilin virajlarda daha az kütle ve eylemsizliğe sahip olması anlamına geliyor. Dördüncü nesil yeni Rio, küresel pazarlarda 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

KIA SOUL YENİLENDİ

KIA, en çok beğenilen modellerinden biri olan Soul için de bir dizi geliştirme yaptı. Soul modelinin yenilenmiş versiyonuyla Soul SX'i Paris Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkardı.

Yenilenen Soul'de modern dış ve iç tasarımın yanı sıra yeni güvenlik ve bilgi-eğlence teknolojileri yer alıyor. Ek olarak yeni Soul, revize edilen metalik ızgara ön ve arka tamponlara, gündüz yanan LED ışıklara, isteğe bağlı HID (yüksek yoğunluklu deşarj) farlara ve KIA markasıyla özdeşleşen "kaplan-burun" ızgaraya kavuşmuş oldu.

KIA, Soul serisi üzerindeki geliştirmelerin yanı sıra 204 beygir gücüne ve 1,6 litre T-GDI (turbo benzinli direkt enjeksiyon) motora sahip olan yeni Soul SX versiyonunun da lansmanını gerçekleştirdi. KIA böylece şimdiye kadar tasarladığı en güçlü Soul'e ulaştı.

Soul SX, yeni T-GDI motor ile 0-100 km/s hıza 7,8 saniyede ulaşırken maksimumda 200 km/s hız yapabiliyor. Yeni ve benzersiz tasarımıyla otomobil tutkunlarını kendine hayran bırakan Soul SX, daha cesur bir ön tampon ve hava girişi ızgarası sunuyor. Kendine özgü kabin rengine, turuncu dikişli siyah kumaş ve deri döşemeye, D şeklinde bir direksiyon simidine ve kabin genelinde ise turuncu tonlara sahip olan Soul SX, dünya otomotiv pazarına sunuldu.