#KIA

YENİ KIA SPORTAGE YOLLARDA

| 14 Mart 2016 #KIA

Yeni KIA Sportage ön ve yan dış görünüm

KIA’nın dünya çapında popüler kompakt SUV modeli yeni Sportage yenilenen tasarımı, gelişmiş teknolojisi ve rakiplerine fark atan donanımıyla Türkiye’de de satışa sunuldu.

4. nesil Sportage gerek görünümü gerekse de performansıyla eski modellerden ayrılıyor. Bir koşucunun kas yapısından esinlenerek tasarlanan otomobilin ön kısmındaki değişiklikler göze çarpıyor. “Kaplan-burun” ızgara ve farların birbirinden ayrılması Yeni Sportage’ın daha sağlam ve iddialı bir görüntüye kavuşmasını sağlıyor. KIA Sportage GT Line’da ise daha sportif bir görünüm için çift egzoz ve metal efektli arka şasi altı difüzör bulunuyor.

Yeni KIA Sportage arka görünüm

İç mekanı tamamen yenilenen otomobilde sürücü odaklı, geniş bir kontrol paneli yer alıyor. Konsol üzerindeki 7 inçlik ekranla bilgi, eğlence ve navigasyon sistemi yönetilebiliyor. Akıllı telefonlar, kablosuz şarj ünitesinde şarj edilebiliyor. Koltuk mesafelerinden bagaj hacmine kadar her anlamda büyüyen Sportage, ses yalıtımında da iddialı.

Yeni KIA Sportage direksiyon ve ön konsol

Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldızla çıkan Yeni Sportage’ın yeni güvenlik teknolojileri arasında Otonom Acil Frenleme, Şeritten Ayrılma Uyarısı Sistemi, Şerit Takibi Destek Sistemi, Şerit Değiştirme Asistanı, Yüksek Aydınlatma Asistanı ve Arka Çapraz Trafik Uyarıcısı yer alıyor.

Yeni KIA Sportage ön ve yan dış görünüm

Euro 6 emisyon standardıyla uyumlu olarak geliştirilen Yeni Sportage, 1.6-litre T-GDI ve iyileştirilmiş 2.0-litre turbo dizel motor seçenekleriyle satın alınabiliyor.

VİDEO