#moda

70'LERE DÖNÜŞ

YEŞİM SEZER | 26 Haziran 2015 #moda

70’ler dendiğinde hep aynı fotoğraf gözümün önüne geliyor. Babamın elinden tutmuşum, belli ki 70’lerin son yarısına ancak yetişebilmişim, 1-2 yaşlarındayım,  onun üzerinde bol paça yüksek bel bir pantolon, üstünde biraz salaşça bir t-shirt, gözünde açık renk camlı büyük gözlükler, bense koca yanaklarım ve tombik ellerimle tutmuşum onun ellerini… Nedense hep çok sevmişimdir bu görüntüyü. Koca yanaklarımı saymazsak tabi;)

70'lere Dönüş

70ler, sokak modası anlamında baktığımda belki de en sevdiklerimden olduğundan, o yıllarda çekilen her fotoğrafa bakmak, insanları, o zamanki hayatlarını, nasıl giyindiklerini incelemek ayrı bir keyif vermiştir hep bana. Kafamda şu kelimeleri bırakarak; özgür, rahat, kendine özgü, umursamaz kısaca bohem.

70'lere Dönüş

2015 yazına baktığımızda 70’lere uzanmamak olmaz zira bu yaz sokaklarda 70’lerin bohem havası bütün varlığıyla kendini hissettiriyor. Püsküller, yüksek bel İspanyol paça pantolonlar, maxi boy etekler, elbiseler, saçlarda bantlar vesaire vesaire. Aslında bohem kelimesindense Boho Chic kavramını kullanmak belki de günümüz için daha doğru olacak zira bahsettiğimiz bir yaşam tarzından ziyade bir giyim tarzı.

70'lere Dönüş 

Kısaca hem o dönemi stil anlamında çok sevdiğimden hem de senelerdir o belimizden düşmeyen (ya da bir türlü belimizde durmayan da diyebiliriz;) düşük belli, daracık pantolonlardan uzun zamandır sıkıldığımdan, bu yaz 70lerin en önemli parçalarından biri olan yüksek belli, rahat, dökümlü pantolonlarımla büyük bir aşk yaşıyorum diyebilirim.

70'lere Dönüş

Moda yüksek süratle değişiyorken, bu trendi değişmeden kaçırmamak adına ben çoktan dolabımda düşük bel, dar pantolonlarımın yerine yüksek bel pantolonlar yerleştirmeye başladım bile.

70'lere Dönüş

Ha birde son cümle, yüksek bel gerçekten bacak boyunu uzun gösteriyor bayanlar;)

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER