#moda

CHARLESTON

YEŞİM SEZER | 2 Ocak 2017 #moda

"Bir hayvana dokunup, gözlerinin içine bakıp da içinden sevgi geçiremeyecek kimse olduğuna inanmıyorum."

Tanıştırayım: Charleston.

Aslında bu yazının konusu bu kışın en sevdiğim trendi rugan kumaşlardı. Giyindik, hazırlandık, Cenk’in elinde makine başladık çekmeye. Bir sürü fotoğraf çektik o gün. İş bitip günün sonunda fotoğraflara bakınca farkettik ki yazının başrolünü Charleston çoktan kapmış bile.

Hayatınızda bir atı hiç bu kadar yakından görüp onu sevdiniz mi bilmiyorum ama yakından o kadar farklı bir enerjisi var ki. Ona dokunmaya, sevmeye başladığınız anda bambaşka bir duyguya kapılıyorsunuz. Bir hayvana dokunup, gözlerinin içine bakıp da içinden sevgi geçiremeyecek kimse olduğuna inanmıyorum ben. Kocaman cüssesine rağmen sizde sarılma isteği uyandıracak, elimdeki bir avuç kesme şekere tav olacak kadar da masum kendisi.

Charleston’ın bir çok yarışta sevgili Sitare ile birincilik aldığından ve hatta en son Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ettiğini bahsetmeden de geçemeyeceğim, kendisi o derece kıymetli.

Yazmayı düşündüğüm asıl konuya gelirsek; önceleri daha çok ayakkabılarda kullanılan rugan; bu kış pantolon, etek ve mont olarak karşımızda. Hatta eskiden sadece gece giymeye cesaret ettiğimiz bu malzeme, sneaker ve kazakla kombinlenerek gündelik hayata çoktan geçiş yaptı bile.

Ama siz ruganı boşverin, gidin doğada bol bol vakit geçirin, hayvanlarla birebir iletişim kurup onların müthiş enerjilerinden faydalanın... Ve sevgiyle kalın...

Fotoğraflar: Cenk Erdoğan

etiketler

moda stil trend

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER