#moda

HAVALI BİR YAZA NE DERSİN ?

YEŞİM SEZER | 27 Mayıs 2015 #moda

Son zamanlarda benim fazlasıyla ilgimi çeken pek bir havalı geçici dövmelere sosyal medyada siz de rastlamışsınızdır. Çeşit çeşit desenlerde, gereğinde sırtımızdan incecik bir zincir sallanıyormuş edasıyla inen,  gereğinde farklı mesajlar içeren bu dövmeler eğer siz de benim gibi sıkı bir instagram takipçisiyseniz radarınızdan eminim kaçmamıştır.

Yeni Dövme Modelleri

Aslında benim geçici dövme merakım seneler seneler öncesine dayanır. O zamanki Piknik bisküvilerin jelatinlerinin üzerindeki çiçek motiflerini (o dönemler, tek motifle yetinmek zorunda olduğumuz dönemlerdi) ellerimize kollarımıza yapıştırırdık. O yaşlardaki tek aksesuardı.

Yeni Dövme Modelleri

Bunu seneler sonra yaz gelip de her güneye indiğimizde tatil süresince bizi “havalı gösterdiğine inandığımız”, Piknik bisküvilerden bir kademe daha ileride olan, çeşit çeşit motiflerin olduğu ve tatil süresince çıkmayan geçici dövmeler aldı. Tatilin ilk günlerinde koşa koşa yaptırır, tüm tatil boyunca onun havasıyla gezer dururduk.

Yüzük Dövme

Fakat bu bahsettiğim yeni yapışkan dövmeler, çocukluğumuzun ve gençliğimizin yapışkan dövmelerinden hem renk hem desen olarak haylice farklı. Sanki kolunuza altın bir bilezik takmışsınız gibi yada boynunuzda incecik bir kolye sallanıyormuş gibi duruyorlar.
Bu yaz sahillerde sıkça göreceğimizi düşündüğüm bu dövmelerden bence hemen edinmeli. Çok havalı görüneceğinizin garantisini veriyorum;)

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER

BENZER İÇERİKLER