#moda

TREND ALARMI: TERS GÖMLEK MESELESİ

YEŞİM SEZER | 29 Şubat 2016 #moda

Moda, trend denen olayın insanı zaman zaman şaşırttığı bir gerçek. Son zamanlarda Instagram’da sıkça karşılaştığım gömleği tersten giyme mevzusu mesela. Çılgınlık mı? Evet kesinlikle, ama bundan önce yaptığım çılgınlıkları düşündüğümde belki yanında hafif bile kalabilir zira pijama pantolonlar ilk “moda” olduğu dönemde evdeki pijamasını altına geçirip işe giden biri var karşınızda. Hatta bunu daha da ileriye götürüp altını üstünü takım halinde giydiğim günler de evet, olmuştu.

Şimdi aynı şekilde gömleği ters giyme fikren düşündüğünde insana biraz garip geliyor, doğru; ama bir kez giyip çıktıktan sonra sanki hayatınız boyunca gömleği bu şekilde giymişsiniz gibi bir rahatlığa kavuşuyorsunuz, inanın!

O yüzden etrafın şaşkın bakışlarını gözardı etmeyi göze alıp havalar ısınmaya başlar başlamaz denenmeli. Tek yapmanız gereken dolabın karşısına geçip, uygun bir gömlek seçtikten sonra gömleği ters giyip sırtından istediğiniz oranda düğme açmak. Sonra alttan bir de düğüm attınız mı, bu iş tamamdır, şimdi hazırsınız!!!

Fotoğraflar: Cenk Erdoğan

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER