#sanat

2017’NİN EN İYİ VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFLARI YARIŞIYOR

| 13 Eylül 2017 #sanat

Bu yıl 53’üncü kez gerçekleştirilen Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışmasında finalistler belli oldu. Londra Doğa Tarihi Müzesi tarafından düzenlenen ve fotoğrafçılık dünyasının prestijli ödüllerinden sayılan yarışmanın finalistlerine ait fotoğraflar, dünyanın çeşitli yerlerindeki müze ve galeride 20 Ekim tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.

6.500 dolarlık ödülün sahip olmak için 92 farklı ülkeden fotoğrafçının başvurusu alındı ve sayıları 50 bini geçen bu başvurular arasından da en iyi 100 fotoğraf seçildi. Dünya çapındaki müze ve galerilerde sergilenen bu 100 fotoğraf arasından kazanan fotoğrafları belirleyecek olan ve uzmanlardan oluşan jüri ise yaratıcılık, orijinallik ve teknik kusursuzluk kriterlerine dayanarak son kararını verecek.

Aralarında soğuk havada yalnız bir sincap, kafesteki kızgın bir kaplan, kulak çöpüne tutunmuş giden bir denizatının da bulunduğu final fotoğraflarının bazılarını online olarak paylaşan Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi, yarışmanın kazananlarını 17 Ekim’de açıklayacak.

 

BENZER İÇERİKLER