#sanat

ALT-J İSTANBUL’A GELİYOR!

| 18 Mayıs 2015 #sanat

Baharın gelmesinin bir işareti de birer ikişer festival haberlerinin yayılması. Çimenlere yayılmayı ve gün boyu müziğe doyacağımız günleri iple çekiyoruz. Mayıs festivallerinden bahsettiğimiz bu yazımıza (http://blog.kia.com.tr/genel/festivaller-sehri-istanbul/) yeni bir haberle devam ediyoruz.

Bu yıl ilk kez 31 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta yapılacak olan Harvest Festival, müzik dünyası için önemli bir haber! Festival programında pek çok grup olmasının yanında bir grup geliyor ki, özellikle sahne performansını sevenleri oldukça merak ediyor. Heyecanı da konser günü yaklaştıkça artıyor: Alt-J.

Daha önce adını duymamış da olabilirsin. “Kimdir bu adamlar?” dersen:

2007 yılında kurulan ve bir İngiliz Indie Rock grubu olan Alt-J, Yunan alfabesinde büyük delta “Δ” anlamına geliyor. Grup, 2007 yılında Gwil Sainsbury (gitarist / basçı), Joe Newman (gitar / vokal), Gus Unger-Hamilton (klavye) ve Thom Green’in (davul) üniversitede tanışmalarının ardından kuruldu. Müzik kariyerlerine ‘GarageBand’ ismi altında kayıt yaparak başlayan grup, 2012 yılında Britanya Mercury Ödülü’nü kazandı ve aynı zamanda iki Brit Ödülü için de aday gösterildi. An Awesome Wave adlı albümlerinden 3 şarkı, Avustralya 2012 Triple J Hottest’ta yer aldı. 2013 yılında, An Awesome Wave albümü, The Ivor Awards’da yılın albümü seçildi.

Tüm bu yazılanlar sende de merak uyandırdıysa, aşağıdaki şarkıyı seninle de paylaşalım.

Alt-J / Breezeblocks

https://www.youtube.com/watch?v=rVeMiVU77wo

“Bu grup canlı dinlenir.” diyorsan, haydi festivale!

http://www.biletix.com/etkinlik/SKURE/TURKIYE/tr

BENZER İÇERİKLER