#sanat

"BAŞKA HAYATLAR"IN PEŞİNDE BİR FOTOĞRAF FESTİVALİ

AFGAN KARAHAN | 7 Ekim 2015 #sanat

FOTOİSTANBUL, Josef Koudelka’dan Ara Güler’e kadar birçok ünlü fotoğrafçıyı bir araya getiriyor

Dünyanın en fotojenik şehirlerinden İstanbul, büyük çaplı bir fotoğraf festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Başka Hayatlar başlıklı FOTOISTANBUL festivalinde sergiler, söyleşiler, yuvarlak masa toplantıları ve ustaların portfolyo değerlendirme seansları ziyaretçileri bekliyor.

9 Ekim’de kapılarını açacak olan Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali FOTOISTANBUL’da ilk beş günün programı oldukça yoğun. Beş günde Beşiktaş’ın farklı noktalarında söyleşiler sabahtan akşama kadar devam edecek. Akşam saatlerinde ise Mimar Sinan Üniversitesi salonlarında sırasıyla Anders Petersen, Josef Koudelka, Stanley Greene, Haluk Çobanoğlu ve Sıtkı Kösemen; “Ustalarla Söyleşi” kapsamında fotoğrafseverlerle buluşacak. 8 Kasım’a kadar sürecek festival boyunca söyleşiler de devam edecek.76

“Kendimiz olmayanın peşindeyiz” mottosuyla yola çıkan FOTOISTANBUL çerçevesinde bir de Instagram yarışması düzenlenecek. Fotoğrafa ilgi duyanlar, #fotoistanbul2015 hashtag’iyle “Başka Hayatlar” konseptli fotoğraflarını paylaşıp ödül kazanma şansı yakalayabilecek.


YAZAR HAKKINDA

AFGAN KARAHAN

Fotoğraf, sinema ve seyahat tutkunu freelance yazar, editör.

BENZER İÇERİKLER