#sanat

BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU'NUN MEKTUPLARI İŞ SANAT'TA

| 18 Haziran 2015 #sanat

Türk sanat ve edebiyat tarihine bıraktığı derin izlerle bugüne ulaşan Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Çağdaşları’ndan Mektuplar “Biz Mektup Yazardık” sergisi İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
Şair ve ressam kimlikleri ön planda olsa da yazın ve sanat dünyamıza kalıcı eseler bırakan Bedri Rahmi’nin 1930’lardan 1974’e kadar, dönemin önde gelen sanatçı, yazar, şair, siyasetçi ve işadamlarıyla yazışmalarını içeren mektuplar sanat, edebiyat ve akademik tarihimize ışık tutarken, sanatçılar arasındaki kuvvetli bağı da gözler önüne seriyor.

Sergi sanat ve kültür tarihimizde eşine az rastlanır bir olay yaratmayı vaat ederken mektup ve zarflardan oluşan bu değerli koleksiyon ilk kez gün ışığına çıkıyor. Bedri Rahmi’nin; Tanpınar’dan Orhan Veli’ye, Necip Fazıl’dan Abidin Dino’ya kadar çok sayıda isimle sürdürdüğü yazışmalar meraklıları için 20 Haziran 2015’e kadar gezilebilir.
Sergi, pazar ve pazartesi günleri hariç her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında İş Kuleleri altında bulunan galeride ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.