#sanat

FESTİVALLER ŞEHRİ İSTANBUL

| 22 Nisan 2015 #sanat

Festivaller şehri İstanbul’un zevk-ü sefa mevsimi başladı! Popüler ve alternatif grupların performanslarıyla dolu festivallerden seç seçebildiğini. Sadece müzik vadedersek de yanlış olur; eğlence, moda, tasarım, alışveriş, yeme-içmenin de olduğu festivallerden hangisi senin tercihin? İşte sana Mayıs ayının en önemli dört festivali:

ParkFest – 10 Mayıs Küçük Çiftlik Parkı

Yılın ilk açık hava festivali 10 Mayıs’ta başlıyor. Bu sene ilk kez düzenlenecek ParkFest, müzik, moda, tasarım, alışveriş ve yeme-içmeyi bir arada sunuyor. Çeşitli sanatsal ve kültürel aktiviteleriyle ParkFest, İstanbul için çiçeği burnunda bir festival.

Festivalde sahne alacak alternatif müzisyenler The Do, Kadebostany, Princess Chelsea, Kalben ve Nilipek.

http://www.biletix.com/etkinlik/SLVM5/TURKIYE/tr

Soundgarden Festival – 23 Mayıs Babylon Kilyos

Bu sene festival bekleyenler için ikinci güzel haber Babylon Kilyos’tan geliyor. 23 Mayıs’ta gerçekleşecek Soundgarden Festival’de bu yıl müzik var, deniz var, eğlence var. Hem tatil hem de konser var. Daha ne olsun. Festival biletlerinin avantajlı fiyatları satışa çıktı. Detaylar için tıklayabilirsin: http://www.biletix.com/etkinlik/SKBSG/TURKIYE/tr

Chill-Out Festival – 23 – 24 Mayıs Life Park

İstanbul’un chill-out nabzını tutan Chill-Out Festival, bu yıl 10 yaşını kutluyor. 23 – 24 Mayıs’ta Life Park’ta gerçekleşecek festival, üç farklı sahnede 24 saat müzik ile bu yıl daha da özel. İstanbul’da da olsan her zaman caz, soul, funk, house ve indie müziği bir arada bulma imkanın olmuyor.

Festivale katılacak gruplar şu an için henüz açıklanmıyor. Ama “ben her türlü giderim, festivalin grup seçimine güveniyorum.” Diyorsan biletleri şimdiden alarak indirimli dönemden yararlanabilirsin.

http://www.biletix.com/etkinlik/SCOFI/TURKIYE/tr

Ekşi Fest – 30 Mayıs Life Park

Kutsal bilgi kaynağı Ekşi Sözlük, son beş yıldır düzenlediği Ekşi Fest ile “En iyi özel festival” ödülünün de sahibi. Bu yıl da müzik, oyun, yarışma, sosyal medya ve doğa aktivitelerini bir araya getiren festival, farklı görüşlerde birçok katılımcının ve sivil toplum kuruluşlarının da özgürce bir arada eğlenebildiği bir platform oluşturuyor. Yani kısaca “din, dil, kültür ya da cinsel tercihin ne olursa olsun aslında insansın ve bu eğlence hepimizin için” demek istiyor. Geçtiğimiz sene Manu Chao gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlayan festivalin bu yılki konukları henüz sürpriz aşamasında. Ama biletler çoktan satışta!

BENZER İÇERİKLER