#sanat

FİLMEKİMİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

| 11 Eylül 2017 #sanat

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 16’ncı kez düzenlenen ve sinemaseverlerin iple çektiği film festivali Filmekimi, 29 Eylül’de start alıyor. 8 Ekim tarihine kadar sürecek olan Filmekimi’ndeki gösterimler, bu yıl da İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerine uğrayacak.

İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, İstanbul dışında yaşayan sinemaseverlere de yılın en güncel filmlerini sunmaya hazırlanıyor. İstanbul’un ardından 27-29 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum’a uğrayacak olan Filmekimi gösterimleri, 6-8 Ekim’de Edirne, 13-15 Ekim’de Eskişehir, 13-17 Ekim’de Ankara, 20-22 Ekim’de Diyarbakır ve 20-24 Ekim’de İzmir olmak üzere 7 farklı şehirde gerçekleştirilecek.

Luca Guadagnino - Call Me by Your Name

Bruno Dumont - Jeannette, The Childhood of Joan of Arc

Filmekimi programında bu yıl Cannes’da Altın Palmiye kazanan The Square’den Fatih Akın’ın In The Fade’ine, Haneke’nin Cannes’da yarışan son filmi Happy End’den Sundance’te dünya prömiyerini yapan Luca Guadagnino’nun filmi Call Me By Your Name’e kadar merakla beklenen pek çok film yer alıyor.

Fatih Akın - In The Fade

Can Evrenol’un yönetmenliğin koltuğunda oturduğu, Paris l’Etrange film festivalinde prömiyerini yapan Housewife; Jeanne d’Arc’ın çocukluk ve gençlik dönemini müzikal olarak anlatan Jeanette; Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Sofia Coppola’nın yönettiği The Beguiled; Robert Pattinson’ın performansıyla dikkat çeken Safdie kardeşlerin son filmi Good Time, festival programındaki diğer filmler arasında yer alıyor.

Sofia Coppola - The Beguiled

Ruben Ostlund - The Square

Michael Haneke - Happy End

Safdie kardeşler - Good Time

Filmekimi biletleri İstanbul’da, 23 Eylül Cumartesi 10.30’dan itibaren Beyoğlu Atlas, Kadıköy Rexx sinemaları ve Biletix üzerinden satışa sunulacak.