#sanat

RADIOHEAD: YİNE, YENİDEN

| 9 Mayıs 2016 #sanat

Radiohead’in yeni albümü A Moon Shaped Pool'un kapağı

Alternatif rock müzik dünyasının en yenilikçi ve yaratıcı gruplarından Radiohead’in yeni albümü A Moon Shaped Pool nihayet yayınlandı. Geçtiğimiz hafta tüm sosyal medya hesaplarındaki gönderileri silen, internet sitesini tamamen boşaltan grup, beklendiği gibi yine üzerinde uzun süre konuşulacak parçalara imza atmayı başarmış.

Grubun beş yıllık sessizliğinin ürünü albümün dijital versiyonu iTunes üzerinden indirmeye sunuldu. Albümle birlikte Burn the Witch ve Daydreaming parçalarının video klipleri de müzikseverlerle buluştu. Söz konusu parçaların haricinde, grubun ve Thom Yorke’un eski performanslarından bazı şarkılar da albümde yer buldu. Albümün son şarkısı olan True Love Waits, 2001 yılında canlı kayıtlardan oluşan bir EP’de yer almıştı. Aynı şekilde Identikit, Ful Stop, Desert Island Disk ve Present Tense de farklı formatlarda daha önce karşımıza çıkmıştı.

Radiohead’in yeni albümü A Moon Shaped Pool

iTunes dışında grubun albümünü kendi web sitesi üzerinden edinmek de mümkün. Sitede albümün CD, plak ve özel versiyonlarına ilişkin detaylar da yer alıyor. 86,5 dolara satılacak olan özel koleksiyon içinde iki adet plak, iki adek CD, dijital indirme bağlantısı, kartonet ve başka ekstralar yer alıyor.