#sanat

SÜT KÖPÜĞÜNDEN SANAT

| 7 Temmuz 2017 #sanat

Güney Koreli barista, latte siparişlerini bir üst seviyeye taşıyor

Güney Koreli Lee Kang-bin, latte sanatında çıtayı yükseltiyor. Kahvedeki süt köpüğünün üzerini kalp veya çiçek gibi basit desenlerle süsleyen baristaları bir grup amatör olarak görmenize sebep olacak eserler ortaya çıkaran Lee Kang-bin, ünlü tabloların minyatür versiyonlarını yapıyor.

Minik fırçaları ve çay kaşıklarını kullanarak ünlü tabloların taklitlerini yapan 26 yaşındaki barista, gıda boyası ve kremadan yararlanıyor. Vincent van Gogh’dan “Yıldızlı Gece”, Edvard Munch’tan “Çığlık” gibi eserleri ortaya çıkarmak için bir fincan kahve üzerinde 15 dakika çalışan sıra dışı baristanın, dünyanın her yerinden binlerce hayranı var.

Müşterilerinin görmek istediği resimleri latte siparişleri üzerine işleyen Lee’nin hazırladığı bir fincan kahvenin fiyatı ise 10 bin Kore Wonu yani 30 TL.

Kendi Instagram hesabında işlerini ve resimleri yaparkenki videolarını paylaşan Lee, herhangi bir sanat eğitimi almamış. Zorunlu askerlik hizmeti sırasında kahve yaparken bu işten çok zevk aldığını anlayan Lee, kendisine kahve makinesi alıp kendi dükkanını açmış.