#spor

BODRUM GLOBAL RUN

YEŞİM SEZER | 16 Mayıs 2016 #spor

Isınma hareketleri yapan sporcular
Bundan tam 1 ay önce Bodrum’daydık. Nisan ortası Bodrum'da olmamızın nedeni; PumaIgnite İstanbul, Fatih Ormanı’nda düzenlenen Cross Challenge koşu serisi ve hatta uluslararası bir organizasyon olan ve Karadağ’ın Kotor şehrinde düzenlenen yarı maraton ve 10K Yarışı gibi birçok projeye imza atan AYP Solutions’ın düzenlediği Bodrum Global Run'dı.

Koşuya yeni başlayan sporcu grubu

Bodrum sahilinde koşan birkaç insan

Spor artık çoğu insan için bir hayat tarzı. Koşu da son yıllarda hızla yükselen bir trend haline geldi. Her geçen gün daha fazla insanı ormanda, parkta, sahilde koşarken ve de çeşitli koşulara hazırlanırken görüyoruz. Bunu daha da ileri götürüp birçoğumuz şehir dışında ya da yurt dışında koşulara katılıyoruz. Aslında burada işin içine hem eğlence hem spor girmiş oluyor; oralara kadar gitmişken kısa bir tatil yapmış, nefis yemekler yemiş, üstüne koşarak sporunuzu da yapmış oluyorsunuz ki, sonuç şahane.

Bodrum Global Run'da koşan koşucular

Bodrum Global Run'da koşan koşucular

Spor yapmanın, koşmanın kişiye bedensel ve ruhsal yönden çok faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Koşmak, bedensel olarak fazla kilo ve toksinlerden kurtulmamızı ve metabolizmamızı hızlandırmamızı sağladığı gibi vücudumuzun yaşlanmasını geciktirmeye de yardımcı oluyor. Ruhsal olarak ise bize mutluluk veriyor.

Madalyalarıyla poz veren bir koşucu grubu

Madalyalarıyla poz veren bir koşucu grubu

Koşmanın tüm bu faydalarını düşünerek biz de gayet sportmen iki arkadaşımla birlikte (haftanın beş günü mesaiye gider gibi benimle spora gelen iki arkadaşımdan bahsediyorum, kendilerine kısaca mesai arkadaşlarım da diyebilirim. Burada bir parantez açıp şunu söylemek isterim ki, spor benim hayatımın çok önemli bir yerinde, zira önümüzdeki yazıların birinde o konuya da mutlaka değineceğim. Konumuza dönersek…) Bodrum Global Run’a katılmaya karar verdik. Yalnız son dakika katılmaya karar verdiğimizden tüm kayıtlar kapanmıştı ve bu seneki olay daha çok koşmak bahane, Bodrum şahane tadında oldu ama olsun, şimdi önümüzde ekim ayında düzenlenecek IgniteIstanbul koşusu ve seneye yine nisan ayının 16’sında düzenlenecek bir Bodrum koşusu var.

Seneye hedefimiz büyük tabii. Boynumuza birer madalya geçirip, kürsüye çıkmak ;)

etiketler

koşu Spor

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER