#spor

EVDE SPOR İÇİN EN İYİ UYGULAMALAR

| 7 Ocak 2016 #spor

Geleneksel yeni yıl listelerinin ilk sıralarında her daim “spora başla” maddesi olur. Birçok kişi bunun için yeni yılın ilk haftasında büyük bir hevesle spor salonlarına yazılıp birkaç hafta gayretle antrenman yapar ama genelde bunun devamı gelmez. Kendileri gibi yeni yılda spora başlayanların oluşturduğu kalabalık yüzünden de spor salonlarında sıra beklemek kaçınılmaz olur. Peki hem spor yapmak hem de spor salonlarına bağlı kalmaktan kurtulmanın çok daha kolay bir yol olduğunu söylesek.

Uygulamalar! Evet, bildiğiniz akıllı telefon ve tablet uygulamaları. Bir spor hocasının yerini tutamayacakları kesin ama evde tek başınıza spor yapmak ve gelişiminizi takip etmek için fazlasıyla yararlı oldukları bir gerçek. Hadi, daha fazla oyalanmayın; ihtiyacınıza uygun olan uygulamaya karar verip, hemen antrenmanlara başlayın!

 

RUNTASTIC RESULTS
İster koşun, ister ağırlık kaldırın isterseniz de kilo vermeyi amaçlıyor olun; Runtastic Results, 12 haftalık beslenme ve antrenman programıyla vücudunuzu istediğiniz forma sokmak için bulabileceğiniz en iyi yardımcılardan. Ücretsiz HD videolar ve basit animasyonlar da içeren uygulamada kişisel program oluşturmak için haftalık paketlerden satın almak gerekiyor.

 


JOHNSON & JOHNSON 7 MINUTE WORKOUT
İnsan Performans Enstitüsü yöneticilerinden Chris Jordan’la iş birliği içiresinde geliştirilen uygulama, adından da anlaşılabileceği gibi kısa ve yoğun programlar içeriyor. 72 egzersiz ve 22 ekstra çalışma programı, müzik, anlatım ve zamanlayıcı; ek bir spor aletine ihtiyaç duymadan, yalnızca vücudunuzu kullanarak çalışmanızı sağlayan uygulamanın diğer artıları.

 


FITSTAR
Fitbit aktivite bileklikleriyl uyumlu olan FitStar, kişisel bir spor eğitmeni vazifesi görüyor. Vücudunuzu geliştirmeyi ve esnekleştirmeyi vadeden uygulamada Tony Gonzales videolu anlatımlarıyla spor yapmayı daha zevkli ve kolay hale dönüştürüyor. Aylık cüzi bir miktar ödeyerek abone olabileceğiniz programları tamamladıkça ödüller de kazanabiliyorsunuz.

 


STRAVA RUNNING AND CYCLING
Ev konseptinin dışına çıkan, koşanlar ve bisiklete binenlerin kullanabileceği Strava bir uygulamadan çok sosyal bir spor platformu olarak nitelenebilir. GPS üzerinden konumunuzu, kat ettiğiniz mesafeyi, temponuzu, yaktığınız ortalama kaloriyi gösteren uygulama, elde ettiğiniz bu verileri çevrenizdeki diğer sporcularla karşılaştırmanıza da imkan veriyor. Yakınlarınızda oluşturulan etkinliklere de uygulama aracılığıyla katılım gösterebiliyorsunuz.

 


FITOCRACY
Eğer yalnızca vücut ağırlığınızı kullanarak spor yapmak sizin için yeterli olmuyorsa ve evinizde çeşitli ekipmanlar kullanabileceğiniz bir ortama sahipseniz aradığınız uygulama Fitocracy olabilir. Farklı görev, iddia ve düello senaryolarına da sahip olan uygulama diğer sporcularla etkileşimde kalarak, motivasyonunuzu artırmayı amaçlıyor. Uygulamayla kendinize özel programlar oluşturabileceğiniz gibi size yardımcı olması için gerçek antrenörler de kiralayabiliyorsunuz.

 


SWORKIT
Yine yalnızca vücut ağırlığını kullanarak spor yapmak isteyenler için geliştirilmiş bir uygulama. Diğerlerinden farkı ise belirli kas gruplarına ya da vücudunuzun bir bölümüne yönelik antrenmanlar içeriyor olması. Gerçek kişisel asistanlar tarafından hazırlanan videoların da yer aldığı uygulama Güç, Esneme, Kardiyo, Pilates ve Yoga için farklı egzersizlere sahip.

 

etiketler

Sporuygulama