#tech

CÜZDANA SIĞAN 6MM FOTOĞRAF MAKİNESİ

| 5 Ocak 2016 #tech

Kullandığımız akıllı telefonlar giderek büyüyor ancak neyse ki fotoğraf makinelerinde trend hala küçülmeden yana. Güçlü rakiplerine birçok özelliğiyle fark atan, avuç içi kadar tam kare (full frame) fotoğraf makineleri bile bulunabiliyor. Ancak her şeyin daha küçüğünü, daha incesini yapmak mümkün.

Paper Retro Camera adını taşıyan bu karton fotoğraf makinesi yalnızca ve 6mm kalınlığında. İnceliği sizi aldatmasın, makine 1,3 megapiksellik fotoğraflar çekip 480p video kaydı yapabiliyor. 1280x1024 piksel çözünürlüğündeki fotoğraflar kalitesiyle beklentileri karşılamaktan bir hayli uzak ama yaklaşk 28 dolara satılan bu incelikteki bir makineden daha fazlasını beklemek haksızlık olur.

Kredi kartından biraz büyükçe olan Paper Retro Camera'nın üzerinde bir adet LED ışık, açma/kapama düğmesi, mod düğmesi, microSD hafıza kartı yuvası ve doğrudan bilgisayara bağlayabilmenize yarayan USB 2.0 bağlantısı bulunuyor.

Yalnızca 43 gram ağırlığındaki makineyle çekilmiş fotoğraf ve videoları hemen aşağıda görebilirsiniz. Sipariş vermek isterseniz de burayı ziyaret edebilirsiniz.

VİDEO

BENZER İÇERİKLER