#tech

DİŞLERİ SADECE 10 SANİYEDE TEMİZLEYEN SIRA DIŞI DİŞ FIRÇASI

| 18 Temmuz 2017 #tech

Ağız bakımınıza ayırdığınız sürenin boşa geçtiğini hiç düşünmüş müydünüz? İstatistiklere bakılırsa, her gün toplamda dört dakika diş fırçalayan bir birey, ömrü boyunca ortalama 108 gününü diş fırçalamaya harcıyor. Kullanıcıların damağını tamamen saran ve dişlerin her bir yüzeyine uyguladığı titreşimle tüm dişleri 10 saniye içinde fırçalayan Amabrush ise kayıp zaman olduğunu düşündüğünüz bu süreyi size geri vermeye hazır.

Titreşimli ve tamamen otomatik diş fırçası Amabrush, üç yıldır geliştirilme aşamasında olan ve geleneksel diş fırçalarının pabucunu dama atmayı hedefleyen bir cihaz. Antibakteriyel silikondan üretilmiş bu sıra dışı diş fırçasını kullanmak için tek bir düğmeye basıp 10 saniye beklemek yeterli oluyor. Dişlerin tüm yüzeylerini temizlemek üzere tasarlanan fırçalarla kaplı Amabrush, diş macunu koyulan bir de kapsülle birlikte geliyor. Diş eti zedelenmelerinin önüne geçecek kadar yumuşak; dişleri gerektiği gibi temizleyebilecek kadar sert fırçalara sahip Amabrush’ın macun kapsülü, gereken miktarda diş macununu fırçanın mikro kanalları içinden fırçanın yüzeyine gönderiyor. Tek şarjla iki hafta boyunca günde iki defa diş fırçalamaya imkan tanıyan Amabrush, Kickstarter üzerinden şu sıralar fon toplamaya devam ediyor.

Türünün ilk örneği olan diş fırçasının geliştiricilerinin ifade ettiğine göre Amabrush, her bir diş üzerinde 10 saniye harcadığı için sıradan diş fırçalarına oranla çok daha uzun süreli temizlik yapabiliyor. Geliştiriciler, tavsiye edilen diş fırçalama süresinin 120 saniye olduğu göz önüne alındığında kullanıcıların her bir diş üzerinde ancak 1,25 saniye süre geçirebildiğini vurguluyor. Öte yandan son derece dikkat çekici ve fonksiyonel olduğu görülen Amabrush hakkında bazı soru işaretleri de bulunuyor. Ağız sağlığı uzmanları, 10 saniyelik diş temizliği seansının, tavsiye edilen 120 saniyelik süreyle kıyaslandığında tam hijyen için yeterli olup olmadığını sorguluyor.

Kickstarter üzerinden daha şimdiden hedeflediği miktarın çok üzerinde miktar fon toplamayı başaran Amabrush’ın 68 dolarlık fiyatıyla, aralık ayında, sipariş sahiplerine ulaştırılması bekleniyor.

VİDEO:

BENZER İÇERİKLER