#tech

DRONE FOTOĞRAFÇILIĞI SEVİYE ATLADI

| 7 Kasım 2016 #tech

Kısa sürede fotoğrafçıların favori oyuncağı haline gelen drone'ları ışık kaynağı olarak kullanan fotoğrafçılık tekniği her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Bir başka sanatçının benzer teknikle çektiği karelerden etkilenen Ryland West ve Paul Heran ikilisi, Highlight adını taşıyan projeleriyle yaratıcılığın sınırlarını yukarı taşıyor.

Sahip oldukları drone'un altına sabitledikleri LED ışık düzeneğiyle California, Nevada ve İzlanda'da çekimler yapan fotoğrafçılar, kimi zaman samanyolu kimi zaman da bolca yıldızın fonda olduğu fotoğraflarıyla başkalarına ilham kaynağı olacak gibi görünüyor.

West ve Heran, her bir mekanda, farklı bölgeleri aydınlatarak 20-30 fotoğraf çekiyor ve sonrasında bu fotoğrafları Photoshop'ta bir araya getiriyor. İkili, hem karanlıkta bırakmak hem de aydınlatmak istedikleri yerleri büyük bir özenle belirlediklerini ve drone'u oldukça hassas bir şekilde kullandıklarını söylüyor.

Fotoğrafçılar, kişisel Instagram hesapları @rylander_west ve @paulheran üzerinden bu teknikle çektikleri yeni fotoğrafları paylaşmaya devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER