#tech

IFA 2017’NİN EN İYİLERİ

| 7 Eylül 2017 #tech

Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olarak bilinen IFA, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük üreticilerin önemli cihaz duyurularına sahne oldu. Her yıl dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcıları ağırlayan IFA’da yılın en dikkat çekici teknolojik ürünler tanıtılırken, katılımcılar, üretici firmaların birbirinden ilginç yenilikleriyle tanışma fırsatını yakaladı. 1 - 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fuarın göze çarpan ürün ve teknolojilerini sizin için bir araya getirdik.

LOGITECH CRAFT ADVANCED KEYBOARD
Logitech’in Craft klavyesi, özellikle grafik tasarım üzerine mesai harcayan kullanıcıları hedef alıyor. Tasarım ve fotoğraf düzenleme gibi yazılımlara yönelik kullanım kolaylığıyla dikkat çeken klavyenin alametifarikası, sol üst köşesindeki döndürülebilir düğme. Photoshop, Illustrator, InDesign gibi Adobe yazılımlarında son derece büyük kullanım kolaylığı sunan bu düğme kullanıcının işini epeyce kolaylaştırıyor. İster Bluetooth ister USB-C üzerinden bilgisayara bağlanabilen klavyenin ekim ayında 20 dolar fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

LG V30
LG’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu V30, önceki modellerinden çok daha çarpıcı bir tasarıma sahip. OLED ekranı, kıvrımlı ekran tasarımı ve etkileyici çift kamera sistemiyle kullanıcıların sahip olmak isteyeceği pek çok özelliği bir arada sunuyor. Dahili hi-fi quad DAC eklentisiyle ses performansıya son derece iddialı olan akıllı telefon, müzikseverlerin de ilgisini çekeceğe benziyor.

SAMSUNG GEAR SPORT
Geçen senenin Gear S3 modelinden sonra gelen Samsung Gear Sport, fitness özellikleriyle öne çıkıyor. Dahili GPS’i de bulunan akıllı saat hem tasarım hem fonksiyonellik olarak rakip modellerle kıyasıya bir yarış halinde.

MARSHALL WIRELESS MULTI-ROOM SYSTEM
Müzisyenlerin gitar amfileriyle tanıdığı Marshall, son yıllarda bilinirliğini artırarak kulaklıklar ve Bluetooth hoparlörleriyle kendini iyice geliştirdi. IFA 2017’de ise tanıttığı yeni entegre ses sistemi ile çıtayı daha da yukarı taşımayı başardı. Birbiriyle bağlantılı olarak çalışabilen üç hoparlörden oluşan Marshall Wireless Multi-Room System, Spotify ve Air Play bağlantı yeteneğiyle de dikkat çekiyor.

SONY LF-S50G
Sony, yeni akıllı hoparlörü LF-S50G’yle Apple’ın HomePod’u ve Amazon’un Echo’suna rakip olarak piyasaya giriş yapıyor. Google’ın sesli asistanı ile çalışan akıllı hoparlör, “OK Google” komutuyla hava veya trafikle ilgili soruları yanıtlayıp, kullanıcı istediğinde müzik çalabiliyor.

LENOVO YOGA 920
Lanovo’nun dönüştürülebilir bilgisayar serisi Yoga’nın en yeni üyesi de IFA’da tanıtılan cihazlardan biri. 13,9 inçlik ekrana sahip yeni Yoga 920’nin 4K desteği de bulunuyor. 8’inci nesil Intel işlemcisi ile pek çok zorlu görevin altından kalkabilen tablet-bilgisayar, Dolby Atmos desteğiyle iddialı bir ses performansı vadediyor.

BEOPLAY E8
Bang & Olufsen’in kulakiçi Bluetooth kulaklığı BeoPlay E8, Apple’ın AirPod’larına rakip olmaya aday. Tek şarjla dört saat boyunca müzik çalabilen yeni kulaklıkların kılıfındaki dahili pili de iki saat ekstra süre yaratabiliyor. Premium materyallerden üretilmiş olan kulaklıklar üzerindeki dokunmatik kontrollerle şarkı geçmek, ses açıp kısmak ve gelen aramalara cevap vermek mümkün.