#tech

INSTAGRAM'DA CANLI YAYIN DÖNEMİ BAŞLIYOR

| 21 Kasım 2016 #tech

Instagram, birkaç ay önce Snapchat'ten "esinlendiği" birçok özellikle Hikayeler'i kullanıma sundu. Zaten milyonlarca kullanıcı olan uygulama, Hikayeler'le birlikte kullanıcı sayısını artırmayı ve kullanım tarzını değiştirmeyi başardı. Ancak kopya eleştirilerinden kaçınmak için Instagram ekibi güncellemeler üzerinde mesai harcamaya devam etti ve zaman içinde Hikayeler'e mention, link ve Boomerang'lar eklenebilir hale geldi.

Ancak Facebook'un çatısı altındaki uygulamanın durmaya niyeti yok. Yakın zaman içinde yayınlanacak güncellemeyle artık Instagram Hikayeler üzerinden canlı yayın yapılabilecek. Kullanıcılar, takip ettikleri kişiler canlı yayına geçtiğinde bildirim alacak. Canlı yayınlar esnasında yorumları açıp kapama imkanı da olacak. Facebook'un canlı yayın fonksiyonundan farklı olarak Instagram Hikayeler'de emoji'li geri dönüşler olmayacak. Ve Facebook'un aksine, canlı yayın videoları kişilerin profillerinde paylaşılmayacak.

Yenilikler bununla da sınırlı değil. Güncellemeyle birlikte kullanıcılar kendilerini takip eden kişilere ya da oluşturdukları gruplara görüldükten sonra kaybolan mesajlar gönderebilecek. Bu özelliğin de Snapchat'ten alındığını söylemeye gerek yok.

VİDEO

 

BENZER İÇERİKLER