#tech

KIA İLE EN GERÇEKÇİ SANAL DENEYİM AUTOSHOW’DA

| 29 Mayıs 2015 #tech

Otomobilde teknoloji ve tasarımın öncü markası KIA, İstanbul Autoshow’da hem yepyeni yeni modellerini sergiliyor hem de ziyaretçilerine eşsiz bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatıyor.

Tüm dünyadan en prestijli markaların seçkin modellerini görücüye çıkardığı, otomobil dünyasının Türkiye’deki en büyük buluşması İstanbul Autoshow 2015 geçtiğimiz haftasonu kapılarını açtı. Fuarın dikkat çeken katılımcılarından KIAyeni nesil cee’d GT-Line modelinin lansmanını ünlü süpermodel Erin Heatherton eşliğinde gerçekleştirdi.

KIA

Teknoloji tutkunlarının asıl kalbini çalansa hayalgücü, ileri teknoloji ve yenilikçi tasarımı kusursuz biçimde buluşturan Imagineeering by KIA standı. Ziyaretçiler burada eşsiz bir sanal gerçeklik deneyimini bizzat yaşıyorlar. Son dönemin en popüler sanal gerçeklik donanımı Oculus Rift ile KIA için özel inşa edilen ve dünyada sadece 5 adet bulunan üç eksende hareketli kürenin içine adım atan kullanıcılar kendilerini bambaşka bir evrende buluyorlar.

Bilimkurgu filmlerini anımsatan, uzay boşluğunda sınırsız derinlikle tasarlanmış KIA dünyasında, adım adım tamamlanan platformlar üzerinde gezinirken markanın en yeni modellerini keşfeden kullanıcılar, hayatlarında ilk kez yaşadıkları bu deneyim karşısında hayranlıklarını gizleyemiyorlar. İnsanın gerçekte nerede olduğunu ve sadece 5 dakika önce neler yaptığını unutturan bu sıra dışı deneyimin ardından normal dünyaya dönüşün bir hayli güç olduğunu da belirtmek gerek.

Bunun yanında yine Imagineering by KIA standında yer alan, Oculus Rift VR gözlük setiyle entegremükemmel sanal sürüş deneyimi için tasarlanan yeni KIA Sorento da sanal sürücüler tarafından büyük ilgi görüyor. Özel bir hidrolik sistemle bütünleştirilmiş otomobili, gerçek gaz pedalı ve vites sistemiyle yöneterek bugüne dek  tasarlanmış en gerçekçi sürüş simülasyonlarından birinin  parçası olabiliyorsunuz.

Imagineering by KIA standı bizzat deneyimlemeniz için 31 Mayıs’a kadar sizleri bekliyor. Hayatınızda ilklere ve yeniliklere değer veriyorsanız bu fırsatı kaçırmamalısınız!