#tech

POKEMON GO OYUNCULARI DÜNYANIN ETRAFINDA 200 BİN TUR ATTI

| 21 Aralık 2016 #tech

Pokemon Go

Yayınlanmasıyla birlikte bir çılgınlığa dönüşen ve en popüler mobil oyunlardan biri haline gelen Pokemon Go, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Ve bu milyonlarca oyuncu her gün Pokemon peşinde milyonlarca kilometre katediyor. Öyle ki yürünen toplam mesafeyle Güneş Sistemi'nin son gezegeni olan Plüton'a bile ulaşmak mümkün!

Oyunun geliştiricisi Niantic Labs'in paylaştığı bilgiye göre Pokemon eğiticileri temmuz ayından bu yana tam tamına 8,7 milyar kilometreyi geride bıraktı! Dijital yaratıkları yakalamak için atılan her adım kutsaldır mottosuyla yollarına devam eden oyuncular, dünyanın etrafında 200.000 tur atmış oldu.

Geçtiğimiz eylül ayında 4,6 milyar kilometre olan mesafenin bu denli büyük oranda artış göstermesinin ardında oyunun birçok yeni ülkede daha piyasaya çıkmasının da etkisi büyük.

Aralık ayı itibarıyla 88 milyonun üzerinde Pokemon yakalandığı ve bunun da günlük 533 milyon Pokemon'a denk geldiği düşünüldüğünde oyunun ne denli büyük bir dünyaya yayıldığı daha iyi anlaşılıyor. Şimdiye dek 600 milyondan fazla indirilen Pokemon Go'yu her gün 25 milyon oyuncu düzenli olarak oynuyor.

VİDEO