#tech

PRYNT’LE HER YERDE ANINDA BASKI

| 25 Mayıs 2017 #tech

Üreticiler akıllı telefonların yeteneklerini geliştirdikçe dijital hayatın içine daha da hızlı çekiliyoruz. Sevdiğimiz müzikleri çevrim içi müzik platformlarından dinliyor; iş hayatının yoğun programını akıllı telefon uygulamaları ile düzenliyor ve telefonlarımızın çift ton flaşlı kameralarıyla dijital fotoğraf makineleriyle rekabet edebilen fotoğraflar çekiyoruz. Hatta artık telefon kameraları tek de değil; iki tane. Analog kavramını tamamen hayatımızdan çıkardığımız şu dönemde kaç kişi kendisi için önemli anlara ait fotoğrafların baskısını alıyor?

Teknolojinin elbette basılı fotoğrafa daha zahmetsizce ulaşabilmek isteyenler için de çözümü var. iPhone’larla birlikte kullanılan Prynt Pocket, anında baskı almanızı sağlayan bir cihaz. Diğer bir deyişle bu ufak boyutlu cihaz, iPhone’ları şipşak fotoğraf makinelerine dönüştürüyor. Çektiğiniz fotoğrafı anında minik bir fotoğraf kağıdına basıyor; fotoğrafın dijital hali ise telefonunuza kaydediliyor.

Kullanımı kolaylaştıran detaylarıyla da dikkat çeken Prynt Pocket’ın üzerinde yakınlaştırma yapabilmek için bir teker, bir de fiziksel deklanşör tuşu mevcut. Lightning girişiyle iPhone’lara bağlanan cihaz gerektiğinde genişleyerek iPhone Plus modelleriyle de uyumlu hale gelebiliyor. iOS uygulaması aracılığıyla kontrol edilebilen Prynt, avcunuzun içine sığabilecek büyüklükte olduğu için tek elle rahatça kullanılabiliyor.

Cihazın enteresan özelliklerinden biri de çekip bastığınız fotoğrafı telefonun kamerasıyla Prynt uygulamasına gösterdiğinizde ortaya çıkıyor. Fotoğrafı çekerken Apple’ın Live Photos’u benzeri bir video çekimi yapan uygulama, basılı fotoğrafı gördüğünde sahneyi tanıyor ve artırılmış gerçeklik benzeri bir sistemle o anın video versiyonunu kağıt üzerinde oynatmaya başlıyor. Elinizdeki kağıt birden canlanmaya başlarsa şaşırmayın!

Prynt’in arkası yapışkanlı fotoğraf kağıtlarının özelliği, mürekkepsiz olarak fotoğrafı basabilmesi. Dolayısıyla stüdyoda basılmış fotoğraf karelerinin canlı renklerine ulaşmayı beklemeyin. Tek seferde 10 kağıdı haznesine sığdırabileceğiniz Prynt’in 40 kağıtlık paketi 20 dolar; cihazın kendisi ise 150 dolar fiyatla web sitesi üzerinden satışa sunuldu.

VİDEO

BENZER İÇERİKLER