#yaşam

13 GÜNDE DÜNYA TURU

| 18 Nisan 2016 #yaşam

Megan Sullivan dünyanın 7 harikasında

Megan Sullivan, yalnızca bir aylık bir zaman dilimi içinde tırmanış yaparken 15 metreden düştü, geçirdiği bu tehlikeden bir hafta sonra kendisine bir araba çarptı ve rutin kontrolleri sırasında cilt kanseri olduğunu öğrendi. Başka biri belki bugün bunların ardından kapı dışarı çıkmaması kararı alırdı ama başına gelenler Sullivan’ı tam aksi yönde harekete geçirdi.

Megan yalnızca 13 gün içinde, Dünyanın 7 Harikası'nı ziyaret etti. Bunun için 15 uçak yolculuğuyla 12 ülke değiştirdi ve toplamda 45.400 km yol yaptı. Fotoğraflar ve bir videoyla da bu unutulmaz yolculuğunu taçlandırdı.

1. GÜN - CHICHEN ITZA, MEKSİKA

Chichén Itzá ve Megan Sullivan

Megan'ın hikayesi Yosemite Vadisi'nde başlamış. Üç yıldır tırmanış için hazırlık yaptığı El Capitan üzerindeki Nose rotasında, 600 metre yüksekteyken 15 metrelik bir düşüş yaşamış. Bu düşüşün ardından neden kendini böyle zorlu durumlara soktuğunu, neden bu tarz tehlikeli tırmanışlardan vazgeçemediğini sormuş kendine. Film tadında bir şanssızlık sonucu bir hafta sonra Vespa'sıyla dolaşırken Megan'a bir araba çarpmış. Ardından da rutin bir sağlık kontrolünde cilt kanseri olduğunu öğrenmiş.

2. GÜN - MACHU PICCHU, PERU

Machu Picchu ve Megan Sullivan

Hep "yeterince zaman ve para yok" derdim diyen Megan, bunların birer bahane olduğunu, kendisini yola çıkmaktan alıkoyanın korkuları olduğunu fark etmiş. Ve en büyük pişmanlıklarının hayatta karşısına çıkan fırsatları kaçırması olduğunu düşünerek büyük bir cesaretle Dünya'nın Yedi Harikası'nı görmek için yola koyulmuş.

 

4. GÜN - KURTARICI İSA HEYKELİ, BREZİLYA

Megan Sullivan Kurtarıcı isa Heykeli'nin önünde

 

6. GÜN - KOLEZYUM, İTALYA

Megan Sullivan Kolezyum'un önünde

 

8. GÜN - PETRA, ÜRDÜN

Megan Sullivan Petre Antik Kenti'nde

 

11. GÜN - TAJ MAHAL, HİNDİSTAN

Megan Sullivan Tac Mahal'in önünde

 

12. GÜN - ÇİN SEDDİ, ÇİN

Megan Sullivan Çin Seddi'nde

 

VİDEO

BENZER İÇERİKLER