#yaşam

30 M2’DE DÜNYANIN KAHVALTISI: PATTİS KİTCHEN

| 28 Eylül 2015 #yaşam

Kahvaltı günün en önemli öğünüyse ve siz de dost sohbetleri ile daha keyifli hale gelen uzun kahvaltıları çok seviyorsanız, yolunuz Kadıköy’e düştüğünde uğrayabileceğiniz arkadaşlarınız var.

Hayali aslında daha öncesine dayanan Pattis Kitchen “Kadıköy’de zevkimize uygun bir mekanımız olsun, tasarımı bizden izler taşısın ama gelenler de kendilerini bu atmosfere ait hissetsin ve güzel insanlar tanıyalım” düşüncesiyle geçtiğimiz aylarda açıldı.

İki heyecanlı arkadaş, Hasırcıbaşı’nda buldukları viran dükkanı 2 aylık kolektif bir çalışma sonucu bugünkü haline getirmiş. Kreatif yaklaşımları mekan tasarımında olduğu kadar lezzetli yiyeceklerinde ve eğlenceli sunumlarında da göze çarpıyor.

Mekan tasarımında sokak kültürünün özgürlük hissine dikkat çekmek isteyen mekan sahipleri “30 metrekarelik alanda sonsuz özgürlük” mottosu ile hareket ediyor. Pattis'in her noktası bizzat arkadaş grubu tarafından yapılmış ve dükkanın tadilat aşamasında hiç usta aramamışlar.

Halattan lambaları, tuvalet kapısındaki antifaşist futbol sticker'ları, büyük puntolarla duvara yazılanan " Coffee has no border!" lafı, herkesin çok beğendiği ve buraya gelen herkesin kendinden bir şey bulduğu ufak posterleriyle hiç çıkmak istemeyeceğiniz upuzun bir sokak gibi... Üstelik bu sokakta müzikler plaktan çalıyor ve isteyen kendi plağıyla gelip istediği müziği dinleyebiliyor.

Zengin kahvaltı ve kahve çeşitleri ile ziyaretçilerine leziz anlar yaşatan Pattis Kitchen, sunumlarını yedi kıtadan biri şeklinde kelişmiş ahşap sunum tahtalarında yapıyor. Elbette sunum tahtalarını da dükkanın içindeki her şey gibi kendileri yapmışlar.

Açılalı çok uzun zaman olamamasına rağmen kendi kitlesini oluşturmaya başlayan ve kahvaltı severleri sıcak arkadaş sohbetleri ile karşılayan Pattis Kitchen, Kadıköy Hasırcıbaşı Caddesi 31B'de.