#yaşam

AĞAÇLAR ÜSTÜNDE TATİL

| 11 Ekim 2017 #yaşam

Konfor, misafirperverlik, müşteri deneyimi… Otelcilik sektöründe, tüm bu kriterlerin karşılanması için sizi düşünen birileri var. Radical Innovation Award, her yıl yenilikçi otel konseptlerini değerlendirip ödül veriyor. Katılımcıların başarısı, fikrin hem yaratıcılık hem de uygulanabilirlik yönünden ne kadar uygun olduğu ve jüriyi ne kadar etkilediği ile ölçülüyor. 2017’nin Radical Innovation kazananı ise ağaç evlerden oluşan resort konseptiyle EoA Inc.’in Living the Till konsepti oldu.

Konseptin sahibi olan EoA Inc., ağaç evlerden oluşan resort konseptinin ismi için, hava bitkisi de denen Tillandsia’dan esinlendiklerini ifade ediyor. Tillandsia, diğer bitkilere yapışıp toprağa ihtiyaç duymadan büyüyebilen bir bitki türü olduğu ve bir başka bitkiyle uyum içinde hayatını sürdürebildiği için geliştiricilerin ilgisini çekiyor.

Doğayla iç içe var olabilen bu resort konseptinin inşası sırasında da herhangi bir olumsuz etki görülmeyeceği belirtiliyor. Küçük bir tırmanış ekibi tarafından basit aletlerle kurulup sökülebilen bir konsept olan Living the Till, doğaya tutkuyla bağlı olanlar için mükemmel bir konaklama imkanı sunmayı hedefliyor.

Ağaçlar arasına gerili teller yardımıyla orman zemininden 10 metre yukarıda asılı duran otelde 8 adet çadır bulunuyor. Konuklar, yatak, yastık ve bir başucu sehpasının yer aldığı çadırlara ahşap bir merdiven yardımıyla çıkıyor.

Ağaçların arasında, doğanın kucağında kurulacak olan bu otel, modern zamanlarda hızlı akan hayatlar için mükemmel bir kaçış noktası olmaya aday. Elbette sadece bir konseptten ibaret olan bu “Ağaç Resort” belki de gelecekte bir gün gerçekten inşa edilir.