#yaşam

BERLİN

TUBA ÜNSAL | 16 Kasım 2016 #yaşam


Berlin Türk Filmleri Festivali'ne katılmak ve Gorki'de oyun seyretmek için Berlin'e yola çıktık. Bir gecede karar verip seyahat etmek, iki günlüğüne Berlin'e gitmek sanırım yalnız benim yapabileceğim bir şey.

Uçaktan iner inmez şehre karışıyoruz. Mitte'de organik kafe Daluma ilk durağımız. İçerisi Black Mirror dizisinden kalma gibi. Yalın, sade ve huzurlu. Her şey bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yapılmış. İnanılmaz bir menü. Rehberimiz, 8 Saniye filminin yıldızı Esra İnal. Esra, Berlin'de yaşıyor ve her yeri biliyor. Berlin'e gitmeden önce Victoria filmini izlemenizi öneriyorum.

SODA BOOKS
Tasarıma, tipografiye, modaya, renklere ya da dergilere meraklıysanız burası bir cennet. Saatlerce burada zaman geçirebilirsiniz. Dergi ve kitap kapakları ilham verici.

SHISO BURGER
Japon hamburgeri için saatlerce uçmana gerek yok.

Shiso, bu burgerleri Berlin'de test etmek için şahane bir yer. Minnacık ve lokal insanların en sevdiği mekanlardan biri. Burgogi burger benim favorim oldu.

45'LİK BERLİN 
"Berlin'e gelip Türkçe müzik dinleyecek değiliz " demeyin. O kadar cool bir mekan ki sadece tapaslarını yemek için bile uğranabilir. Türk Filmleri Festivali'nin olduğu kültür merkezinin içinde.

ENGELBERG
Berlin'de yaptığımız en iyi kahvaltı buradaydı. Her şeyi kendileri yapıyor. Taze sütten peynirler, organik yumurtalar, şarküteri tabağı ve öldürücü lezzette sosisler. Minnacık bu kafede 6-7 masa var ama beklemeye değer.

YEKTA KOPAN'DAN BERLİN ÖNERİLERİ

YAZAR HAKKINDA

TUBA ÜNSAL

Oyuncu, ajans TUBA kurucusu