#yaşam

BİR TATLI BALKAN ESİNTİSİNE HAZIR MISINIZ?

NESLİHAN BEHMUARAS | 26 Nisan 2015 #yaşam

Müziğin Balkan esintisinde farklı duygularla coşmaya, müziğe doya doya tadı damağınızda kalacak bir gece yaşamaya hazırsanız bu ayki Goran Bregoviç konserini kaçırmamanızı öneriyorum.

Bir şarkıda dans ederken, diğerinde gözlerinizin dolduğunu, gözleriniz doluyken birden daha da heyecan ve keyifle dans ettiğinizi düşünün. Kâh Balkanlarda eski bir köyde bir cenazede, kâh keyifli bir çingene düğününde yolculuk yapıyorsunuz…
Peki bu yolculuk bir konser olsaydı, bu hangi sanatçının konseri olurdu?
Tabii ki; hem düğün, hem cenazelerde çalan, duyguların her rengini büyük bir keyif ve ustalıkla sunan Goran Bregovic ve orkestrası The Wedding & The Funeral Band ancak size bu tezat duygularla dolu müzikal yolculuğu sunabilir.

Goran_Bregovic

Ve işte bu başarılı müzisyen, Balkanlar'ın en tanınmış besteci ve şarkı sözü yazarlarından biri olan Goran Bregovic, orkestrası ile birlikte Mayıs ayında Türk müzikseverlerle buluşuyor. Hiçbir konseri birbirine benzemeyen, Balkan kültürünün derin izlerini taşıyan müzikleriyle gelenleri kah duygulandıran, kah coşturan Goran Bregovic, Radyo Voyage ve Capital Radio medya sponsorluğunda geliyor. Müziğin Balkan esintisinde farklı duygularla coşmaya, müziğe doya doya tadı damağınızda kalacak bir gece yaşamaya hazırsanız bu konseri kaçırmamanızı öneriyorum. Ben de orada olacağım. Bir elimde mendil duygu selime eşlik etmeye, diğer elimde başka bir mendil Balkan müziği eşliğinde halay çekmeye… Sizleri de beklerim…

Goran_Bregovic

Goran Bregoviç ve orkestrası 06 Mayıs’ta Ankara Congresium, 07 Mayıs’ta İstanbul Volkswagen Arena ve 08 Mayıs’da İzmir Container Hall da sahne alacak. Biletleri tükenmeye başlayan konserler için yerlerinizi hemen http://www.biletix.com/etkinlik-grup/97181451/TURKIYE/tr dan ayırabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

NESLİHAN BEHMUARAS

BENZER İÇERİKLER