#yaşam

CANINIZ TATLI MI ÇEKTİ?

| 4 Mayıs 2015 #yaşam

Dostlarla muhabbeti daha da tatlandıracak, tatlı krizinizi dindirecek, İstanbul’un en popüler kafelerine göz atalım istedik...

İstanbul sokaklarından mis gibi kokular yükseliyor, farkında mısınız? “Bu kokan da neymiş” diye kafanızı kaldırıp baktığınızda ise her gün geçtiğiniz sokaklardan birinde, yepyeni açılmış bir kafe ya da fırınla burun buruna gelmeniz pek mümkün. Peki, günlük şehir koşuşturmacasına lezzet katan, dostlarla muhabbeti daha da tatlandıran bu mekanları bir de bizimle keşfetmeye ne dersiniz? Hem belki birlikte sıcacık bir brownie paylaşır, kahve kokulu bir sohbete koyuluruz.

Grandma
(Teşvikiye)

Grandma, tam da büyükanne elinden çıkacak cinsten, insanın içine mutluluk yayan hamur işi lezzetleriyle ağırlıyor konuklarını. “Yok, hamur işlerinden almayayım” diyenlere ise çeşit çeşit salatalarından ikram ediyor. Yine de biz söyleyelim, Grandma’nın sade dekorasyonuyla ferahlık yayan mekanına adımınızı attığınız anda kalori hesabını bir tarafa bırakmanızda fayda var. Ağızda dağılan kruvasanlarından yiyince bize hak vereceksiniz.

grandmabakerycafe.com

mulino

Naan Bakeshop
(Moda)

Moda Caddesi’nin şahsına münhasır sakinlerinden biri olan Naan Bakeshop, size kendinizi İstanbul’un çok uzağında, Kuzey Avrupa’nın dinginlik dolu şehirlerinden birindeymişsiniz gibi hissettirecek. Raflarına sıra sıra dizdiği taptaze ekmeklerinden birini evinize götürmeden önce Naan Bakeshop’un rahat mekanına kurulup iştah kabartan sandviçlerinden ve kurabiyelerinden de tadın mutlaka. Eğer Naan’a kahvaltı için yolunuz düşerse, Cemal Süreya’nın şu ünlü sözünü anmadan edemeyeceksiniz: “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir alakası olmalı.”

instagram.com/naan_bakeshop

naan

Pastel Bebek
(Bebek)

Baştan söyleyelim, Pastel’in vitrinindekilerle karşı karşıya geldiğiniz anda kendinizi harikalar diyarında gibi hissedeceksiniz. Her biri ayrı birer sanat eseri gibi duran tartlar ve tatlıların hangi birini yiyeceğinize karar vermekte zorlanacağınız gibi, eşsiz görüntülerini bozmamak için hiçbirini yemeğe de kıyamayacaksınız. Salata, sandviç ve kahvaltı seçenekleriyle lezzetlerini tüm güne yayan Pastel, bu işe gönül veren kişilerin elinden çıktığını özenle düşünülmüş detaylarıyla belli ediyor.

www.pastelistanbul.com

pastel

Mulino Bakery
(Göktürk)

Her çeşitten turtaları, muffin’leri, kurabiyeleri ve özel yapım rengarenk pastalarıyla Göktürk’ün en tatlı köşesi Mulino Bakery. Ünlü brownie ve cheesecake’leriyle bünyeye mutluluk dalgaları yayan Mulino, şehrin bu bölgesindeki tatlı severleri yıllardan beri kendine çekiyor. Güleryüzlü konuk severliğiyle de yeni yeni müdavimler kazanmaya devam eden bu lezzet dolu pastane, başlı başına Göktürk’e doğru yola çıkma sebebi.

www.facebook.com/mulinobakery

mulino

 

La Vie en Rose
(Yeniköy)

Eğer birazcık bile olsa tatlıya karşı zaafınız varsa, La Vie en Rose’a gitmeden birkaç gün önce yemek yemeyi bırakın bizce; mönüdeki tüm tatları denemek, hepsini mideye indirmek isteyeceksiniz çünkü. Özel pastaları, cheesecake’leri ve başka yerde bir benzerine daha rastlayamayacağınız tatlılarıyla hem göze hem de damağa ayrı ayrı ziyafet çeken La Vie en Rose, mutluluğun yeryüzündeki karşılığı adeta.

www.lavieenrose.com.tr

la vie en rose 2

Baylan
(Kadıköy & Bebek)

Bir İstanbul klasiği olan Baylan’ı duymayan var mı? Makaronları, çikolatası ve meşhur mu meşhur Kup Griye’siyle dostlarla randevuların tadını pekiştiren Baylan, Kadıköy ve Bebek’teki şubeleriyle şehre güzel tatlar yaymaya devam ediyor. Müdavimlerinin aklından bir an olsun çıkmayan, tatlı krizlerinde hayalleri süsleyen Baylan’ın Kadıköy şubesi konuklarını bir geleneği yaşatan atmosferinde ağırlarken, Bebek şubesi de Baylan’ın sofistike ve şık yüzünü temsil ediyor.

www.baylangida.com

baylan

 

Yazı: Seden Mestan

BENZER İÇERİKLER