#yaşam

CAPPADOX

| 24 Nisan 2015 #yaşam

Daha önce sana, Kapadokya’nın tarihi ve turistik yerlerinden ve ne kadar muhteşem bir doğaya sahip olduğundan bahsetmiştik. Şimdi ise Kapadokya’yı bir ucundan bir ucuna keşfetmene olanak sağlayacak bir festivalden bahsediyoruz: Cappadox

16 – 18 Mayıs arasında olacak bu üç günlük festivalde, müzik, sanat, yemek, açık hava etkinlikleri içerisinden programını kendin belirliyorsun. Her tema içerisinde yer alan etkinler için bir bilet alıyorsun. Ne kadar çok bilet alırsan o kadar da indirimin mevcut.

Sana biraz bu etkinliklerden bahsederek belki biraz dikkatini çekebiliriz. Cappadox etkinliği altında seni neler bekliyor?

Müzik

Bir kere şunu tekrar belirtelim. Kapadokya ilham verici bir doğaya sahip. Burada deneysel müzikler yapabilir, kitap yazabilir, resim yapabilirsin. Doğa seni bunlardan birine mutlaka zorlayacaktır.

Kapadokya’nın tüm ihtişamına tepeden bakan ana sahnede, farklı müzikler, farklı müzisyenler ve farklı müzik anlayışları buluşacak.

Çağdaş Sanatlar

Doğal oluşumuyla usta sanatçıların bile yaptığı heykellere taş çıkaran Peribacaları, çağdaş sanatlar için en besleyici yerlerden. Türk ve yabancı 8 sanatçının katılacağı 20 günlük misafir programında gerçekleşecek açık atölyelere katılabilirsin.

Açıkhava

Cappadox sana, Kapadokya’yı yeniden keşfetme imkanı sunuyor. Vadiler ve antik yollarda yapılacak trekkingler, akustik doğa konserleri, piknikler, bisiklet turları, gün doğumu ve gün batımına karşı yapılacak yoga ve meditasyonlar, enerjini yükselterek huzurlu üç gün geçirmeni sağlayacak.

Gastronomi

Bu kadar yıllık bir geçmişe sahip bir uygarlığın mutfak kültürü de yadsınamaz.  Geleneksel tatların hepsini bir arada bulabileceğin bu etkinlik, özellikle gurme adaylarını bekliyor.

Festivalle ilgili tüm detaylı bilgileri http://www.biletix.com/etkinlik-grup/98730964/TURKIYE/tr adresinden takip edebilirsin.

 

 

BENZER İÇERİKLER