#yaşam

TÜRKİYE'DE BİR İLK: ÇİKOLATA FESTİVALİ

| 22 Mart 2017 #yaşam

Ziyaretçilerin çikolata, pasta ve şekere doyacağı “Chocolate Show Turkey”, tüm tatlı severleri 24-26 Mart tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze’ye bekliyor. Çikolata şelaleleri, özel tariflerle hazırlanmış el yapımı butik çikolatalar, üç boyutlu pastalar ve çok daha fazlası, üç gün sürecek festivalde tüm katılımcıları şımartacak.

Türkiye’nin ilk ve tek çikolata, şekerleme ve pasta festivali olan “Chocolate Show Turkey”de, çikolata barları, kekler, pastalar, dondurmalar, heykeller, rengarenk şekerlemeler sergilenecek. Festivalin ziyaretçileri, uzmanlar tarafından hazırlanan tadım istasyonlarında çikolata ve şekerlemelerin tadını çıkarabilecek. Festivalin sürprizleri arasında workshop’lar ve sergiler de bulunuyor. Çocuklar için de workshop’lara sahne olacak etkinlikte, Şef Özlem Küçükosman, çocuklara çikolata yapımı konusunda bir saatlik eğitim verecek.

Festivalde, kendi alanında uzman ünlü şefler, en iyi tariflerini ve pasta sırlarını ziyaretçilerle paylaşacak. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Milli Takım Şefi ve Gastronomi Derneği Butik Pastacılar Komisyon Başkanı Tuba Geçkil, Çikolata Terbiyecisi Elit Çikolata Ustası Ahmet Çakır, Kralların Pastacısı Kemal Özcan ve World Chocolate Master Türkiye 1’incisi Serdar Çakır “Chocolate Show Turkey” kapsamında sevenleriyle buluşacak.