#yaşam

DÜNYANIN EN İYİ PLAJLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN ÜLKELER

| 18 Mayıs 2017 #yaşam

Yaz mevsimi kapıda. Tatil planları yapılmaya, belli haftalar için yıllık izinler planlanmaya başladı. Tatil rotasını çıkarmanın keyifli yanları olsa da her kararın bir vazgeçiş olduğu da gün gibi ortada. Acaba bir destinasyona karar verirken nereleri kaçırıyorsunuz? Size göre bir plajı mükemmel yapan nedir? Avrupa’yı mı tercih etmelisiniz yoksa okyanus aşırı yerler mi keşfetmek mi istiyorsunuz?

Tatilini yurt dışında geçirmek isteyenlerdenseniz, internet aramalarında çıkan görsellere aldanmayın. Biraz daha yaratıcı olabilir ve Phuket, Bali veya İbiza’dan daha iyi seçenekler olduğunu ufak bir araştırmayla siz de görebilirsiniz. Hatta yapılacak en iyi şey, Ranker’ın hazırladığı dünyanın en iyi plajları listesine göz atmak olacaktır.

Takipçilerine sorarak birbirinden muhteşem plajların bulunduğu ülkeleri bir araya getiren Ranker’ın listesi, 14 bin kişinin oylarıyla ortaya çıktı. Avustralya ya da Tayland gibi popüler merkezlerin listede bulunmaması şaşırtıcı gelebilir fakat keşfedilmeyi bekleyen kumsallarıyla bu 10 ülke arasında, isteklerinize uygun olan bir plaj mutlaka bulacaksınız.

10. Fransa

Saint Jean de Luz 

9. Madagascar

Nosy Iranja

8. Saint Martin

Maho Beach

7. Meksika

Mazunte

6. Maldivler

Reethi Rah 

5. Fiji

Natadola Beach


4. Mauritius

Belle Mare Plage


3. Fransız Polinezyası

Matira Beach, Bora Bora

2. Filipinler

Banana Island, Coron


1. Yunanistan

Zakintos