#yaşam

DÜNYANIN İLK VE TEK KUMDAN OTELİ

| 27 Eylül 2017 #yaşam

Avustralya Gold Coast’ta ortaya çıkan ve tamamen kumdan inşa edilmiş olan Sand Hostel’in misafirleri, ayakkabılarına kum dolduğu için şikayet edemeyecekler. Avustralya’nın Queensland eyaletindeki Kurrawa Beach’e geçici bir süre için “kondurulan” kumdan otelde, bir adet iki kişilik süit, bir adet de sekiz kişilik yatakhane bulunuyor.

Avustralya’nın en güzel sahillerinden birinde hayata geçirilen ve tanıtım amaçlı olduğu görülen Sand Hostel, Mad Max: Fury Road’un prodüksiyon tasarımcısı Jon Dowding’in imzasını taşıyor. Dowding’in, kumdan heykelleriyle ünlenen Dennis Massoud ile birlikte çalıştığı proje için toplamda 24 ton kum kullanıldı. Tamamlanması 21 gün süren kumdan otel, tüm detaylarıyla neredeyse tamamen kumdan inşa edildi. Otelin yalnızca çatı kısmında bambu kullanıldığı dikkat çekerken otelde, iki odanın dışında bir lounge alanı, voleybol sahası ve bar da mevcut. Elbette kumdan otelin “her şeyi” kumdan değil. Örneğin misafirlerin odalarındaki eşyaların ve lounge bölümündeki oturma grubunun konforu gözden kaçmıyor.

Yalnızca iki gün için kullanılacak ve sergilenecek olan bir kumdan otel inşa etmek ise, internet üzerinden konaklama seçeneklerini araştırmak ve değerlendirmek için kullanılan HostelWorld’ün fikri. Yatak başına 7,5 Avustralya doları fiyatı bulunan Sand Hostel ile HostelWorld, genç gezginlerin ilgisini çekmek istediğini ifade ediyor.

 

BENZER İÇERİKLER