#yaşam

EN EĞLENCELİ VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFLARI

| 7 Kasım 2017 #yaşam

Dünyanın “en komik” fotoğrafçılık yarışması Comedy Wildlife Photography Awards, finale kalan 40 fotoğrafını yayınladı. Şarkı söyleyen foklardan motosiklete binen maymunlara, boks yapan ayılardan dövüş sanatlarındaki ustalığını sergileyen kangurulara kadar pek çok eğlenceli karenin mücadele ettiği bu seçki, 3.500 fotoğraf arasından elendi.

Tanzanyalı fotoğrafçılar Paul Joynson-Hicks ve Tom Sullam tarafından kurulan Comedy Wildlife Photography Awards, işin içine birazcık mizah katarak vahşi yaşamın korunması konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Tüm dünyadan doğa fotoğrafçılarının ilgi gösterdiği yarışmaya bu yıl 86 ülkeden katılım olduğu belirtiliyor. Kazanan eserlerin 14 Aralık’ta açıklanacağı yarışmanın jüri üyeleri arasında; kurucular Joynson-Hicks ve Sullam’ın yanı sıra vahşi yaşam fotoğrafçısı Will Burrard-Lucas, vahşi yaşam uzmanı Will Travers ve seyahat yazarı Oliver Smith yer alıyor.

Finale kalan fotoğrafların bazılarını hemen aşağıda görebilirsiniz. Geçen yılların kazananlarını da görmek isterseniz Comedy Wildlife Photography Awards’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER