#yaşam

HARİKA BİR MANTAR TURUNA NE DERSİNİZ?

NİLAY ÖRNEK | 25 Ekim 2017 #yaşam

Bugünler “Türkiye’de mantarı en iyi bilen kişi”yle, Jilber Barutçiyan ile mantar turunun en iyi zamanı

Jilber Barutçiyan’ın baskısı azalan ve yeni baskısını fazla mükemmeliyetçiliğinden yapmadığı mantar kitabını da (Oğlak Yayınları) tavsiye ederim.

Instagram’dan @mushroomsofturkeytur hesabını takip edebilir, hafta sonu ya da hafta içi yapılan turlar için de Gökalp Özdikicioğlu’ndan (0532 281 06 56) bilgi alabilirsiniz.

 

Video: Sinan Hamamsarılar

YAZAR HAKKINDA

NİLAY ÖRNEK

Gazeteci, televizyon programcısı. 5 yıl Sabah’ta editörlük; 8 yıl Milliyet’te köşe yazarlığı ve editörlük yaptı. Milliyet’te çalışırken önce 1 yıl, ardından 4 ay Knight Wallace Fellows adlı gazetecilik bursu için ABD’ye gitti. Kuruluşunda yer aldığı Habertürk Gazetesi’nde önce yazı işleri müdür yardımcısı ve yazar, sonra da hafta sonu ekleri genel yayın yönetmeni ve yazar olarak 2,5 yıl görev yaptı.

2,5 yıl da Akşam Gazetesi’nde ek yayınları yönetti. gazetevatan.com’un yayın yönetmenliğini yaptı. 2 yıl boyunca Digiturk Turkmax Gurme’de Şehirli Sofralar adlı bir yemek/yemek kültürü/mekan programı yaptı. Sözcü Gazetesi’nin günlük ekinde de 2 yıl boyunca haftanın 2 günü köşe yazdı; ek günlükten haftalığa dönünce ayrıldı. Kafa Dergisi'nde ilginç koleksiyonları olan insanlarla söyleştiği “Koleksiyon Kafası” adlı bir sayfa yapıyor. KiaMore'da, spesifik olarak yemek, yemek kültürü ve çevresinde gelişen olaylar hakkında yazıyor. Yurt dışı ve yurt içinde de çeşitli yayınlara ilgi alanı olan konularda dosyalar hazırlıyor. Yeniden “masabaşı”na dönmemek için sıkı gezip sıkı çalışıyor...

BENZER İÇERİKLER