#yaşam

INSTAGRAM HİKAYELER’İN EN POPÜLER ŞEHİRLERİ

| 11 Ağustos 2017 #yaşam

Instagram’a Hikayeler özelliği 2016 yılının ağustos ayında gelmişti. İlk haftalardan itibaren kullanıcılar arasında popüler hale gelen bu özelliğin birinci yılında Instagram, en çok yer bildirimi yapılan şehirlerin listesi de dahil olmak üzere bazı istatistikleri yayınladı. Hikayeler’de en çok yer bildirimi yapılan şehirlerin başında, beklenmedik bir şekilde, Cakarta gelirken, en sık kullanılan etiket ve yüz filtreleri de son derece ilgi çekici.

Cakarta, Endonezya

EN POPÜLER ŞEHİRLER

Günlük 250 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram Hikayeler’de en çok yer bildirimi yapılan şehirlerin başında Endonezya’nın başkenti Cakarta geliyor. Ülkede 45 milyondan fazla Instagram kullanıcısı bulunuyor ve Endonezyalılar, uygulamanın Hikayeler özelliğini ortalama birine göre iki kat fazla kullanıyor. Listenin kalanı ise şu şekilde:

1. Cakarta, Endonezya
2. São Paulo, Brezilya
3. New York, ABD
4. Londra, İngiltere
5. Madrid, İspanya

 

Instagram tarafından paylaşılan duyuruda, 25 yaş altı kullanıcıların popüler fotoğraf paylaşım uygulamasında günde 32 dakikadan fazla zaman geçirdiği ifade edilirken, 25 yaş üstü kullanıcıların günde 24 dakikasını Instagram’a ayırdığı belirtiliyor.

EN ÇOK KULLANILAN ETİKET “GÜNAYDIN”

Instagram, Hikayeler’i kullanıma sunmasına bugüne dek; Boomerang’dan fotoğrafları daha da renklendirmek için kullanılan Sticker’lara kadar 20’den fazla yenilik duyurdu ve güncelleme yayınladı. Fotoğraf ve videolarınızı paylaşırken çok daha yaratıcı olabilmenizi hedefleyen Instagram’ın paylaştığına göre geçen yıl boyunca en sık kullanılan etiketler şunlar:

1. #GOODMORNING
2. #WORK
3. #GOODNIGHT
4. #MOOD
5. #HAPPYBIRTHDAY
6. #TBT
7. #LOVE
8. #HOME
9. #BOMDIA
10. #RELAX