#yaşam

İSTANBUL KİTAP FUARI 34 YAŞINDA

| 6 Kasım 2015 #yaşam

“Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak” temasıyla 7 Kasım’da kapılarını açacak olan İstanbul Kitap Fuarı’nda yine dopdolu bir program ziyaretçileri bekliyor. 750 yayın evi ve sivil toplum kuruluşunun katılım göstereceği fuarda her yıl olduğu gibi yine paneller, söyleşiler ve çocuk etkinliklerinin de aralarında bulunduğu 300 etkinlik düzenlenecek. Yerli ve yabancı birçok yazar da kitaplarını imzalamak için fuar alanında olacak.

Fuarın onur konuğu Romanya. 7-10 Kasım tarihleri arasında açık olacak Uluslararası Salon çerçevesinde Matei Visniec, Dumitru Tepeneag, Mircea Dinescu, Dan Lungu, Oana Ispir, Octavian Soviany, Carmen Muşat, Daniel Cristea-Enache, Florin Bican ve Florin Irimia gibi yazarlar Romanya standında ziyaretçilerle buluşacak.

İstanbul Kitap Fuarı’nın önemli konukları arasında birçok eseriyle New York Times çok satanlar listesine girmeyi başaran Sarah Jio ve “Dünyanın en fakir devlet başkanı” olarak bilinen Uruguay’ın eski başkanı José Mujica da yer alacak. Bu isimler dışında Vassilis Papatheodorou, Yannis Kalpouzos, Manuel Vilas, Kirsten Reinhardt, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz ve Ion Barbu gibi ünlü yazarlar da 34. İstanbul Kitap Fuarı’nın misafiri olacak.

Öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra emeklilerin de ücretsiz olarak ziyaret edebileceği fuar 15 Kasım’a kadar açık kalacak; hafta içi 10:00 - 19:00 hafta sonu ise 10:00 - 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.