#yaşam

JAPONYA’NIN EN LÜKS TRENİ SEFERLERE BAŞLADI

| 3 Mayıs 2017 #yaşam

Lüks seyahat denince aklımıza ilk olarak uçaklar ve yatlar geliyor olabilir ama Japon demiryolu şirketi JR East, göz alıcı Shiki-Shima ile trenleri de lüks sınıfına sokmaya kararlı görünüyor. İlk seferini 1 Mayıs’ta başkent Tokyo’dan Hokkaido’ya yapan trenin bilet fiyatları 4.500 dolardan başlıyor.

Japonya'nın doğal ve kültürel güzelliklerininin görülebileceği lüks yolculuklar, Tokyo’daki Ueno istasyonundan başlıyor. Dileyen yolculur ek ücret karşılığında istasyona limuzinle gelebiliyor. Uzun ince ülkenin kuzeyine doğru gerçekleşen yolculuk iki gece üç gün sürüyor ve tüm bu süre boyunca hem rehberler hem de tren görevlileri misafirlere eşlik ediyor.

10 vagonlu Shiki-Shima’nın hem ön hem de arkasında, geniş camlara sahip seyir vagonları bulunuyor. Biri yemek biri de salon olarak tasarlanan iki vagona altı süit vagonu eşlik ediyor. Bilet fiyatı 9.500 dolara kadar çıkan Deluxe süit vagonu da bunlar arasında yer alıyor.

Shiki-Shima, en az 28 en çok 34 yolcuyla yola çıkıyor. Ve tüm yolcuların 12 yaşından büyük olması gerekiyor.

Trenin tasarımında farklı otomobil markaları için çizimler yapan Ken Kiyoyuyki’nin imzası bulunuyor.

Fotoğraflardan etkilenip hemen rezervasyon yaptırmayı düşünüyorsanız size üzücü bir haberimiz var, Shiki-Shima’da mart 2018’e kadar boş yer yok.

BENZER İÇERİKLER