#yaşam

KULİNDAĞ DAĞ EVİ

YEŞİM SEZER | 1 Aralık 2016 #yaşam

Kulindağ

Hafta sonları şehirden doğaya kaçmak isteyenlerdenseniz işte size harika bir öneri.

Bunca zamandır yanı başımızda böyle bir yer varmış da nasıl haberdar olmamışız ona şaşırıyorum. Benim tesadüf eseri Instagram’da karşıma çıkan Kulindağ’a vardığınız anda kendinizi bir anda Bolu ormanlarında sanabilirsiniz. Özellikle bu mevsim, henüz yapraklar hala sarıyken ve dökülmemişken, etrafın güzelliğine hayran kalmamak mümkün değil. Seyretmeye doyamayacağınız bir güzellikte.

Kulindağ

Kulindağ

Kulindağ artık İstanbul’un içi sayılan Polonezköy’ün hemen yanı başındaki Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde. GPS’e girdiğinizde sizi kapının önüne kadar götürüyor. Eğer ki 3. köprü yolundan giderseniz ve GPS'iniz güncel değilse biraz sorun yaşayabilirsiniz. Köprüden sonraki ilk sapaktan saptıktan sonra GPS’i çalıştırmakta fayda var, zira siz otobanda seyir halinde iken kafası bayağı karışıyor.

Kulindağ

Kulindağ

Kulindağ

Kulindağ

Kulindağ

Tabelasını görüp içeri girdiğinizde, harika bir yoldan ulaşıyorsunuz Kulindağ’a. İçeride hem bir restoran hem de gece konaklayabileceğiniz birkaç küçük ahşap bungalov var. Bungalovların hemen arkasından ormanın içine doğru yürüyüş yapabileceğiniz bir de parkur var. Şanslıysanız ve ağaçların üzerinde hala kalmışsa, görüntüsü çileği andıran ama tatça daha mayhoş olan, halk arasında Kocayemiş olarak bilinen dağ çileklerinden toplayıp yeme şansınız da olabilir. Parkurun sonunda ortadaki büyük, yeşil alana vardığınızda ise Bolu’dan bir anda İngiltere’nin kırsallarına varmış hissine kapılırsanız şaşırmayın.

Kulindağ

Kulindağ

Kulindağ

Şehrin keşmekeşinden uzaklaşabileceğiniz ve kısacık zamanda ulaşabileceğiniz böylesine bir yer varken, durmayın bir hafta sonu mutlaka gidin derim.

BİR İSTANBUL KAÇAMAĞI: AĞVA

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER