#yaşam

SOKAK LEZZETLERİ ŞİMDİ DE KANYON’DA

| 26 Mayıs 2016 #yaşam

İstanbul Lezzetleri Kanyon Sokaklarında adlı festivalinin afişi

Son dönemde bir sokak lezzetleri furyasıdır gidiyor. Birkaç yıl önce önünden geçerken fark etmediğimiz dükkan ve tezgahlar, damak tatlarını zenginleştirmek isteyenlerin yeni gözdesi haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca etkinlikler de eksik olmuyor. Son olarak Kanyon da 10. yıl etkinlikleri kapsamında sokak lezzetlerini ziyaretçilerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

İstanbulluların vazgeçemediği, en bilindik sokak lazzetlerini bir araya getirecek olan İstanbul Lezzetleri Kanyon Sokaklarında adlı festival, 27-28-29 Mayıs tarihlerinde Kanyon’da olacak.

Festival kapsamında Eminönü’nün meşhur mısırcısı, Karaköy’ün balık dürümü, Saray Muhallebicisi’nin tavuk pilavı, yoğurt ve manda dondurması, Tarihi Karaköy Midyecisi’nin midye dolma ve macunu, Türk filmlerine konu olmuş turşucu Asri Turşu’nin turşu ve turşu suyunun yanı sıra simitten içli köfteye, balık ekmekten ciğere, fındıktan çiğ köfteye, halka şekerden pamuk şekere, kos helvadan horoz şekere ve vazgeçilmez ince belli bardakta çaya kadar birçok lezzet tadılabilecek. Ücretsiz olacak etkinlik 12.00 - 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

BENZER İÇERİKLER