#yaşam

LONDRA'DA HAFTA SONU, İSTANBUL'DA YILBAŞI

TUBA ÜNSAL | 30 Aralık 2015 #yaşam

Rita Ora da kimmiş özyurdum starının yanında?
Rellik, Portobello-Notting Hill arasında bir vintage shop. Dilara'ya fetiş çizmeler buluyoruz burada. Yasemin hafif daralmış durumda, tütsü kokusu ve kıyafetler üstüne üstüne geliyor ama biz pek aldırış etmiyoruz. Bir ara eşofmanı ve şapkasıyla tam bir hipster olan sarışın bir kız giriyor içeri. Yanında da annesinden bozma bir stylingci olduğunu tahmin ettiğim hatun. Bunlar öyle bir gizem yaratıyorlar ki aralarında, tamam bu kız kesin tanıdık birisi diyorum. Üçümüz de hemfikiriz, yanımızdaki Rita Ora. Sonra alışveriş faslı bitiyor aynı anda kapının önüne çıkıyoruz. Biz taksi bekliyoruz, o muhabbet ediyor. Sonra koşarak yanımıza bir kız geliyor "Tuba seninle fotoğraf çekilebilir miyiz, seni çok beğeniyorum" diyor. Fotomu çekiliyorum, havamı atıyorum. Türk kız Rita'nın suratına bile bakmıyor. 

Gece hayatı
Londra'da gece kulüpleri çok hızlı tüketilen Amerika kuluplerine oranla daha sağlam ve yavaş ilerler. Bir mekanı sevdiyseniz aynı mekanı, olduğu gibi sonraki seyahatlerinizde de yerinde bulabilirsiniz. Restoranlarda da durum benzer. İstanbul Doors grubun Londra'da açtığı İtalyan Frescobaldi restoran bu gidişimde keşfettiğim yerlerden biriydi. İtalyan şarap bağları olan Frescobaldi ailesiyle ortak kurulmuş bu marka şehrin en işlek caddelerinden Mayfair'de. Geceye Frescobaldi'den sonra diğer bir yeni mekan Chiltern Firehouse'ta devam ediyoruz. Burası Londra ünlülerinin en uğrak yeri. Botanik bahçesinin arasına bar kurulmuş gibi. Tuvalete gitmek istiyorsanız, birkaç duble de içmişseniz labirentte kaybolmaya razı olmanız gerekiyor, zira geri dönüşü de tuvalet yolu da bir hayli karışık. İnsan ona da alışıyor, şu hayatta nelere alışmıyoruz ki :)

Londra falan hikaye İstanbul şahane
Yeni yıl gelirken en sevmediğim şey dilekler, istekler, hayaller bölümü. Ama galiba içten içe hepimizin dilekleri var, istekleri gırla, hayalleri hiç saymıyorum. Benim hepimiz için dileğim huzur, mutluluk ve hikaye. Hikaye mi? Evet hikaye, yani hayal ettiğimiz hikayenin gerçek olması. Ben hayatımda hep bir film karesinin içindeyim. Sanki izlediğim filmlerden kendime kalanla yaşıyorum. Sizler için de en az Love Actually yahut Sweet November (ama ilk bölüm) kadar mutluluk dolu, heyecanlı, coşkulu, sürprizli, aşk dolu, gerçek hislerin olduğu bir hikaye diliyorum.

Yeni yılı karşılamaya ailesel yemekle başlıyoruz, çoluk çocuk, amca, teyze hediyeleri açıyoruz, kutlamaya başlıyoruz. Sonra hindi bölümüne geçiyoruz, bu hindi olayı birkaç yıldır var. Neyse gelenek, varız... Bu sene iki erken yılbaşı yemeğinde iki ayrı hindi test edip tercihimizi Kantin'den yana kullandık. Hindi mindi yenir, çocuklar uyutulur sonra biz ebeveynler olarak meşhur eğlence mekanımız Klein'a gidiyoruz. Söylemesi ayıp partimiz var. Yeni yılınız kutlu mutlu olsun.

etiketler

londra

YAZAR HAKKINDA

TUBA ÜNSAL

Oyuncu, ajans TUBA kurucusu