#yaşam

MAHALLEMİZİN KAHVECİSİ

YEŞİM SEZER | 11 Mayıs 2015 #yaşam

Koca şehir İstanbul durdurulamaz bir şekilde her geçen gün büyümeye, her geçen gün kendine yeni yeni sokaklar, caddeler, mahalleler eklemeye devam ediyor, bize de buna şahit olmak düşüyor... Göktürk de bunlardan biri işte.  Şehirden hem biraz uzak, ama bir o kadar da yakın, kendince büyümekte olan bir mahalle bizimkisi.

Mahallemizin Kahvecisi

Herkesin kendi mahallesinde her gittiğinde onu mutlu eden yerler vardır mutlaka… Oraya belki çok sevdiğin kahvesini içmek için gidersin, belki de bir tanıdık görürüm de ayaküstü laflarım diye uğrarsın. Ama sonuçta dönüp dolaşıp ayakların seni hep aynı mekânlara sürükler durur…. İşte “Yasemin & Tuncel” de son zamanlarda benim için böyle bir mekân.

Mahallemizin Kahvecisi

Hayatımıza yeni giren 3. nesil kahvecilerden Yasemin & Tuncel.. İlk dikkatimi çeken özellikleri, kendilerine öyle afili bir isim seçmek yerine pek alışık olmadığımız şekilde mekâna kendi isimlerini vermiş olmaları. Kendi kahve çekirdeklerini getirip kendileri kavuruyorlar. İçeri girer girmez alıyorsunuz zaten mis gibi kavrulmuş kahve kokusunu. Kendi yaptıkları  kurabiyeler ve  dondurmalar ise son zamanlarda mahallede herkesin dilinde…

Mahallemizin Kahvecisi

Bir gün bizim mahalleye yolunuz düşerse, uğrayın derim mutlaka buraya. Kendinize güzel bir kahve söyleyip, yanına da enfes kurabiyelerinden eşlik ettirin. Hem belki bir dosta rastlarsınız, belli mi olur?

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER