#yaşam

MARS'TA HAYATTA KALMA DERSLERİ

| 20 Eylül 2016 #yaşam

İnsanoğlunun uzayla ilgilenmeye başladığı tarihten bu yana ilgisini en çok çeken gezegen olan Mars, zorlu coğrafyası ve iklim şartlarıyla halihazırda kolonileşmemiz için uygun bir yer değil. Zaten daha Mars'a adım atmış da değiliz. Peki yıllar geçer de bir yolunu bulup Mars'a giderseniz ve orada mahsur kalırsanız nasıl hayatta kalacaksınız?

Monash Üniversitesi tarafından hazırlanan ve FutureLearn üzerinden erişilebilecek dört haftalık çevrimiçi sertifika programıyla Kızıl Gezegen'de hayatta kalmanın tüyolarını öğrenebilir; kendi suyunuzu, oksijeninizi, yiyeceğinizi ve enerjinizi üretmek içi gerekli olan yöntemleri keşfedebilirsiniz. Üstelik bu eğitimi almak için bir bilimsel eğitim geçmişine sahip olmanız da gerekmiyor, İngilizce biliyor olmanız yeterli.

Kimya, astronomi, fizik ve jeoloji alanında uzman kişilerce verilecek derslerde olası senaryolar üzerinden alternatifler çözümler üretme ve Mars'ın zorlu koşullarında birilerinin size ulaşmasını bekleyerek geçireceğiniz zamanı kendinize yararlı bir şekilde kullanma üzerine eğitimler verilecek.

Haftada 3 saatlik derslerden oluşan ve toplamda dört hafta sürecek sertifika programına bu adresten ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. Dersler 24 Ekim'de başlıyor!

etiketler

egitim mars