#yaşam

MUTFAKTA BİRİ VAR

YEŞİM SEZER | 15 Aralık 2016 #yaşam

Aralık ayı en sevdiğim aylardan biridir. Kutlamaların tadı da nedense bir başka olur bu ayda.

Biz de geçenlerde SG İmalathane’de tadı hala damağımızda kalan bir kutlama yaptık. İşin içinde arkadaşlar, keyifli mi keyifli bir sohbet bir de yemek olduğundan tadına doyum olmadı.

O gün sevgili Selda’nın hayallerini gerçekleştirdiği SG İmalathane’ye girdiğimizde sıcacık bir mekanla karşılaştık. Masanın üzerinde bizi bekleyen mis gibi kahve ve enfes sağlıklı atıştırmalıklar eşliğinde güzel bir muhabbet yaptıktan sonra önlüklerimizi takıp, geçtik yemeklerin hazırlanıp pişirildiği masanın başına. Bir yandan elimize profesyonel bıçakları alıp bugüne kadar bir türlü beceremediğim doğru kesme yöntemini öğrendik (ya da “öğrendim” diyelim, diğer arkadaşlar yüksek ihtimalle önceden zaten biliyordu) bir yandan işin tüyolarını kapıp küçük küçük notlar aldık. Bir de elimizi silmek için kullandığımız beze torşon dendiğini öğrendik (Bunu benim gibi kimsenin önceden bilmediğine eminim).

Yaptığımız her şey mevsiminde yetiştirilen malzemelerden, son derece sağlıklı şeylerdi. Günün sonunda üflenen pasta niyetine hazırlanmış tatlı bile chia tohumu ile hazırlanmış, içinde şeker ya da un içermeyen son derece sağlıklı bir tarifti.

Biz o gün hem kestik hem dinledik hem pişirdik hem öğrendik hem de en sonunda yaptığımız her şeyi afiyetle yedik. Selda da gün boyunca yediğimiz, içtiğimiz her şeyin hikayesini o kadar güzel anlattı ki bir yandan yemeye, bir yandan dinlemeye doyamadık.

Gün sonunda sevgili Cenk’in çektiği fotoğrafları barkovizyonda izlemek ise müthiş keyifli geçen güne harika bir son oldu.

Hayatın içine bir tutam baharat katmış olduk biz geçirdiğimiz o keyifli gün sayesinde. Sizin de hayatınızda bol baharatlı günler olması dileğiyle :)

YAZAR HAKKINDA

YEŞİM SEZER

BENZER İÇERİKLER