#yaşam

RUH SAĞLIĞI FESTİVALİ

NESLİHAN BEHMUARAS | 18 Kasım 2014 #yaşam

Büyük bir kapıdan içeri giriyorsunuz. Hafif bir tütsü kokusu ve etkileyici, hoş müzikler sizi karşılıyor. Biraz ileride rengarenk taşlardan hangisinin sizin vücut enerjiniz için uygun olduğunuz öğreniyor ve taşınızı satın alıyorsunuz. Bir kaç adım ötede tamamen doğal ürünlere yer verilen bir başka stand alanında "ben daha önce böylesini tadmadım" diyeceğiniz bir çok doğal ürünü tadabiliyorsunuz. Bir sonraki stand alanındaki kitaplara gözünüz kayıyor, birbirinden ilgi çeken kişisel gelişim kitapları size göz kırpıyor. Uşaklı Tarhana Baba'nın size ikram ettiği tarhana çorbasını içince şimdiye kadar tarhana çorbası hiç içmediğinizi fark ediyorsunuz. Tarhana Baba'nın biraz ilerisindeki toplantı salonunun kapısında gün boyu süren seminerlerin listesini görüyor ve "ben bir yere gitmiyorum, akşama kadar buradayım" diyorsunuz...

Burası neresi mi? Bu sene 15'inci yılında 29'uncu kez kapılarını 20-23 Kasım tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze Harbiye Kültür Sitesi’nde açacak olan NATUREL, Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali. İnsan sağlığını beden-zihin-ruh bütünlüğü ile çağdaş bir yaklaşımla ele alan, insanları daha doğal, sağlıklı ve bilinçli yaşama yöntemleri hakkında doğru bilgilendirmeyi amaçlayan NATUREL Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.
Festival, söylediği her şeyin gerçek olması ile bilinen ünlü Astroloji Dehası Joni Patry'nin konuşmasıyla başlıyor. Dünyanın sayılı işadamları ve politikacılarının astrolojik danışmanlığını yapan, Türkiye'de gezi olaylarını, Afrika'da da Ebola salgınını bilen kişi olarak ünlenen Patry, festivalde Dünya, Türkiye ve İstanbul'a ilişkin 2015 yılı tahminlerini paylaşacak.
3 gün sürecek festivalde hergün konusunda uzman, birbirinden değerli yerli, yabancı konuşmacılar ziyaretçilere farklı konularda seminerler verecek ve farklı etkinlikler düzenlenecek. İşte onlardan birkaçı; Prof Dr Kemal Nuri Özerkan'ın "Tamamlayıcı Tıp Işığında Sağlıklı Olmanın Pratikleri",  Dr Ender Saraç'ın "Ruhsal Yolculuk ama Nereye?", Yogi Adnan Çabuk'un "Yoga ve Sağlıklı Yaşam Sohbeti", Süha Ertekin'in "Aktif Yaşlanma ve T"ai Chi Ch"uan" seminerlerine katılabilir, Turgay Başar'ın "Sese Yol Açan Hareketli Sohbet" isimli beden perküsyonu gösterisini, Gülüm Pekcan'ın "Kum Saati" adlı interaktif dans etkinliğini izleyebilirsiniz. Daha birçok seminer, workshop ve etkinliğin yer alacağı NATUREL Festivali'nin programına  http://festivaistanbul.com  dan ulaşabilirsiniz. Radyo Voyage'ın müzikleri ile eşlik edeceği festival boyunca, festival alanında ayrıca doğal sağlık ve tamamlayıcı tıp yöntemleri, kişisel gelişim, ekolojik yaşam bilinci, sağlıklı beslenme, organik ürünler, şifalı bitkiler, dernekler ve ilgili yayınlar gibi günlük yaşamımıza yansıyan doğal ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı stantlar da yer alacak.
Benden haber vermesi! Hayatın çılgın koşturmasına biraz mola verip, ruh, beden ve zihninize yani kendinize bir iyilik yapmak isterseniz, 20-23 Kasım tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze Harbiye Kültür Sitesi’ndeki NATUREL, Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali'ni sakın kaçırmayın. Ben de orada, kulaklarınızda olacağım :) 3 gün boyunca Radyo Voyage'ın standında festivale gelenlere birbirinden özel müziklerle eşlik edeceğim, sizleri de beklerim...

 

etiketler

YAZAR HAKKINDA

NESLİHAN BEHMUARAS

BENZER İÇERİKLER