#yaşam

SEVDİKLERİNİZİN KALP ATIŞINI GÖSTEREN YÜZÜK

| 11 Ağustos 2016 #yaşam

Binlerce yıldır insanları birbirine bağlayan, verilen kutsal sözlerin sembolü olan yüzükler, taşıdıkları manevi değerden ötürü diğer takılardan ayrı bir öneme sahip. Öyle ki yüzüklerin kendisinden öte, onları taktığımız parmaklarla ilgili bile sayısız efsane söz konusu. Bunların en bilineni de Türkçede yüzük parmağı olarak andığımız parmaklarımızın kalplerimizle ayrı bir bağa sahip olduğu ve yüzüklerin bu nedenle o parmağa takıldığı.

Bu tarz efsanelerin gerçeklikle bir ilgisi olmasa da, gelişen teknoloji farklı konspetleri bu efsanelere uyarlamaktan geri durmuyor. The Touch adlı firmanın HB Ring adını verdiği yüzük de bunun en yeni ve ilginç örneklerinden.

Bluetooth teknolojisiyle çalışan HB Ring'in özelliği, üzerini kaplayan çizilmeye ve suya dayanıklı yüzeye dokunduğunuz anda sevdiklerinizin kalp atışlarını anlık olarak gösteriyor olması. Çift olarak satılan yüzüklerin ikisinde de kalp sensörü bulunuyor. Yüzüğe dokunduğunuzda bu sensörlerden elde edilen kalp atış bilgisi akıllı telefon aracılığıyla partnerinizin yüzüğüyle paylaşılıyor. Aynı şekilde partnerinizin kalp atış bilgileri de sizin yüzüğünüzde titreşimle birlikte kırmızı bir çizgi olarak görünüyor.

Çelik versiyonu 599, pembe altın versiyonu ise 2.990 dolar fiyat etiketine sahip yüzüklerin en büyük sıkıntısı şarj etmeyi unuttuğunuzda yaşatabileceği endişe olacakmış gibi görünüyor. Ön sipariş vermek isterseniz The Touch'ın sitesine göz atabilirsiniz.

VİDEO

ÇOCUKLARIN ÇİZİMLERİ TAKILARA DÖNÜŞTÜ

BENZER İÇERİKLER