#yaşam

SON BİR MİKONOS

TUBA ÜNSAL | 29 Ağustos 2016 #yaşam

Yaz başında verdiğim kararı uygulayarak tatil planlarımı teker teker yürürlüğe soktum. Evet, artık çocukları birkaç günlüğüne bırakabilir kendi tatilimi yapabilirim. Genelde 3 yaşına kadar çocukla birkaç gün bile ayrılmak onlarda travma etkisi yaratabiliyor, siz onu terkettiniz sanabiliyor. Cücelerin psikolojisi böyle, yapacak bir şey yok. En heyecanlı tatil rotam Mikonos'tu bu yaz. Dünyanın her yerinden arkadaş grubumun toplandığı bir tarih belirledik. 12 ​gey ve 2 kız. İnsanları gey, ​hetero, diye ayırmak ya da "Geylerle çok eğleniyorum" tipi yavan cümleler kurmak bana çok ayıp geliyor ama gittiğimiz bir k​u​l​ü​pte ​birilerinin çektiği fotoğraf​lar​​ı gazetelerde imalı başlıklarla görünce de biraz canım sıkılıyor. Neyse bu detay çok önemli değil. Gelelim benim Mik​o​nos günlüğüme​.​

Merkeze yakın bir yerde kalmayı tercih ettik. Myconian ​I​nn tatlı, butik, temiz ve uygun fiyatlı bir yer. İki adım sonra ​M​ik​o​nos butiklerinde, barların olduğu yerdesiniz.

Alemagou
Gittiğim plajlar arasında en güzeli burası. Fazla büyük değil ve yemekleri şahane. Rezervasyon yapmanız şart. Akşamüzeri başlayan parti bir anda geceye uzanıyor ve görebileceğiniz en iyi kitle burada toplanıyor.

Scorpio
Koc​a​maaan bir alan. Denizi çok kayalık ama paddle board'larla kolayca girebiliyorsunuz. Restoranındaki yemekler şahane. Galiba Mikonos​'​ta tüm yemekler iyi. Scorpio'da pazarları "beach party" başlıyor ve inanılmaz kalabalık oluyor. Kalabalık gayet kaliteli, moda devlerinin tasarımcılarından uluslarası ünlülere kadar herkes burada sosyalleşiyor.

Fato A mano
Burası Mik​o​nos'un içinde minicik bir restoran. Yıllar önce Civan'a hamileyken keşfedip menüdeki patates yemeğini defalarca gidip gelip yemiştim. Bu gidişimde de uğradım ve hala nefisti yemekler.

Cafe Veneti
Sabah kahvaltı için ya da öğlen atıştırmak için muhteşem bir pastane. Etrafta çikolatalı kekler, taze pişmiş makaronlar, kruvasanlar var ve seçmekte bayağı zorlanıyorsunuz. Yandaki eczaneye​ uğrayıp alkolün yarattığı susuzluk için magnezyum ve mineralli tabletlerden almayı unutmayın.

İnterni
Yemekleri çok güzel, fiyatları ortalamanın üzerinde, merkezde şık bir restoran. Bütün sosyetik Türkler​i burada görebilirsiniz. Barında da bir takılıp geceye başlangıç yapabilirsiniz.

Astra Club
Sanırım merkezdeki barların arasında en popüler ve şık olanı. Ayaküstü uğramak ve bir şey içip bar turuna devam etmek için ilk adım olabilir. Tabi​i ​ki biz Türkle​r​ hemen kocaman şampanyaları, vo​t​kaları açıp loca yaparız. Şaka değil, gittiğim iki gecede de Türkler ve Locaları başlıklı filmi izledim.

Porta Bar
Merkezde ​g​ey club. Jackie O kadar kalabalık ve büyük değil. Daha ulaşılabilir ve sakin bir bar. Ben en eğlenceli gecemi burada geçirdim, tabi​i​ geldiğiniz insanlar da çok önemli.

Gitmediğim ama herkesin dilinde olanlar:
Spilia ve Sol y Mar iyi beach'lerden. Bir saatten sonra taverna müziği ve uzoların havada uçuştuğu bir eğlence hakimmiş​.​

YAZAR HAKKINDA

TUBA ÜNSAL

Oyuncu, ajans TUBA kurucusu